دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای

دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای

طراحی داخلی ساختمان از اهمیت بسیار زیادی در ایجاد یک حال و هوای مقبول برخوردار است و برای آن که بتوان در یک محیط مسکونی، زندگی شاد و توام با سرزندگی داشت، لازم است که حتما در خصوص طراحی داخلی منزل، به صورت حرفه ای عمل کرد. یکی از سبک های شیک و پرطرفدار در این حوزه، دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای است که با المان های مخصوص به خود همراه بوده و می توان از یک محیط ساده، فضایی لوکس و جذاب به وجود آورد.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به سبک دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای بیندازیم.

همه چیز درباره دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای

اگر نگاهی به سبک طراحی داخلی ساختمان در کشور ترکیه، به ویژه شهرهای بزرگ آن چون استانبول و ازمیر، آنکارا و آنتالیا بیندازیم، استفاده از سبک های کلاسیک و مدرن، به شکل چشمگیر دیده می شود. همین طور به کار ترکیب رنگ های ست با یکدیگر، در بیشتر سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در کشور ترکیه رواج دارند.

دکوراسیون داخلی خانه ترکیه ایی
دکوراسیون داخلی خانه ترکیه ایی

دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی به سبک ترکیه ای

در خصوص دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی، اگر بخواهید به سبک ترکیه ای اقدام کنید، به کار بردن مدل مبل های ترکیه ای، بهترین گزیه خواهد بود. همین طور لازم است که حتما پرده ها هم با پارچه مبلمان همخوانی داشته باشند. این چیزی است که یک هارمونی خاص در فضای سالن پذیرایی به وجود آورده و باعث می شود که محیطی گرم تر و دوست داشتنی تر نیز داشته باشیم.

البته همیشه قرار نیست که حتما پارچه رومبلی و پرده ها کاملا یکسان باشند، بلکه دنبال کردن یک هارمونی و تناسب میان این دو نیز کمک خواهد کرد تا سبک دکوراسیون داخلی در سالن پذیرایی را به مد ترکیه پیش ببرید. به هر ترتیب شما نباید به ترکیب و تناسب مبل و پرده ها بی تفاوت بوده و هر یک از آن ها را به صورت جداگانه انتخاب کنید.

دکوراسیون خانه های ترکیه ای با طراحی های متفاوت
دکوراسیون خانه های ترکیه ای با طراحی های متفاوت
دکوراسیون خانه های لوکس ترکیه
دکوراسیون خانه های لوکس ترکیه

با نگاهی به تصاویر مربوط به این سبک از دکوراسیون داخلی منزل، بهتر می توانید ترکیب وسایل و به کار بردن رنگ ها در کنار یکدیگر را در مدل ترکیه ای درک کنید. به ویژه این که مشاهده خواهید کرد ترکیه ای ها از رها کردن فضا و خالی گذاشتن آن لذت زیادی نبرده و در هر بخشی از خانه با داشتن فضایی، حتما اقدام به پر کردن آن، حتی شده با وسایل تزئینی خواهند کرد. به طور مثال استفاده از میزهای کوچک در بخش های مختلف سالن پذیرایی گویای این مطلب است.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب منزل ترکیه ای

در خصوص اتاق خواب ها نیز ترکیه ای ها ایده های خود را دارند. ترکیب رنگ سفید و طلایی در اتاق خواب های ترکیه ای به وفور دیده می شود. همین طور بسته به این که اتاق خواب مربوط به بزرگسالان، نوجوانان یا کودکان باشد، سبک دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای کاملا متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی رنگ طلایی در شمار رنگ های غالب در دکوراسیون اتاق خواب های ترکیه ای به حساب می آید. ممکن است این رنگ طلایی به تنهایی به کار برده شده یا در ترکیب با رنگ هایی چون سفید، کرم، طوسی، مشکی و … باشد.

طراحی داخلی اتاق خواب منزل ترکیه ایی
طراحی داخلی اتاق خواب منزل ترکیه ایی
دکوراسیون داخلی اتاق خواب منزل ترکیه ای
دکوراسیون داخلی اتاق خواب منزل ترکیه ای

نقش نورپردازی در دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای

یکی از فاکتورهای قابل در طراحی داخلی منزل ترکیه ای، استفاده از نورپردازی حرفه ای است. ترکیه ای ها عاشق به کار بردن آباژورهای کوتاه و بلند در موقعیت های مختلف در فضای منزل هستند. با استفاده از آباژورهای کوچک و بزرگ در بخش های مختلف منزل، نورپردازی کار بسیار ساده ای خواهد بود. اما در عین سادگی، برای پیاده سازی دکوراسیون داخلی ساختمانی به سبک ترکیه ای، باید حتما یک نقشه برای نورپردازی داشته باشید. این کمک می کند تا فضای داخلی شما در سالن پذیرایی، هال و همین طور اتاق خواب ها، هویت جداگانه ای به خود بگیرند.

حتی ساده ترین فضاهایی که هزینه زیادی برای تکمیل آن ها با اسباب و وسایل مختلف نکرده اید، به کمک تکنیک های نورپردازی، رنگ و لعاب لازم را گرفته و نمای قابل توجهی پیدا خواهند کرد.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی ترکیه ای

در سبک دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای، به کار بردن گیاهان خانگی فوق العاده تاثیر گذار است. به واقع به کار بردن گیاهان در فضایی که پیش از این به کمک تجهیزات لوکس و نورپردازی به سمت دکوراسیون ترکیه ای برده شده اند، باعث خواهد شد تا به طور کلی بتوانید یک ساختار برگرفته از تفکر دکوراسیون عثمانی را پیاده سازی کنید.

مدل دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای فوق مدرن
مدل دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای فوق مدرن

دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای

کلام آخر

در بالا نگاهی به سبک دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای و باید و نبایدهای آن انداختیم. شما چه نظری در این باره داشته و این سبک از دکوراسیون را تا چه اندازه برای خانه و آپارتمان های ایرانی مناسب می دانید؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت به اشتراک بگذارید.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.