دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک لوکس سازه

چیدمان اتاق خواب یکی از حیاتی ترین جنبه های طراحی داخلی منزل است که در سال های اخیر، مورد توجه اغلب افراد قرار گرفته است. دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک، از پرطرفدارترین سبک ها برای طراحی اتاق های یک خانه است. دکوراسیون اتاق خواب ها، معمولا از سبک طراحی داخلی منزل شما تبعیت می کند. بنابراین اگر سایر قسمت های خانه شما، نظیر دکوراسیون آشپزخانه، طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن به سبک مدرن یا کلاسیک طراحی شده است، طراحی دکوراسیون اتاق خواب ها نیز باید به همان سبک و سیاق باشد. همچنین برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک، باید لوازم و وسایلی با طراحی ساده و زیبا انتخاب کنید. اگر به ترکیب رنگ و اصول چیدمان اتاق خواب ساده و شیک توجه نکنید، با منظره ای شلوغ و بی نظم پیش چشمان خود روبرو خواهید شد.

در این مطلب به بررسی نکات و مواردی می پردازیم که باید برای پیاده سازی دکوراسیون اتاق خواب شیک و ساده رعایت شود تا نتیجه کار، مورد پسند شما واقع شود. برای داشتن دکوراسیونی شیک و ساده در اتاق خواب هایتان، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

نکات مهم برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

همه ما اطلاعات جسته و گریخته ای راجع به سبک های مختلف و نحوه چیدمان دکوراسیون منزل داریم. اما زمانی که می خواهیم این اطلاعات را در کنار هم قرار دهیم و از آن ها به شکل کاربردی استفاده کنیم، دچار تردید و عدم ثبات در تصمیم گیری می شویم. معمولا مشکل اغلب افرادی که تصمیم به دکوراسیون منزل خود می گیرند، این است که نمی دانند از کجا شروع کنند. به همین منظور، ما مهم ترین نکات برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک را در اینجا گردآوری کرده ایم تا بتوانیم به نظم ذهنی شما و داشتن بهترین تصمیم گیری برای انجام این کار، به شما کمک کنیم. پس در ادامه این نوشتار همراه ما باشید.

استفاده از رنگ های مناسب

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک، همه چیز از رنگ آغاز می شود. رنگ ها هر کدام معنا و مفهوم خاصی دارند و قادرند تا تاثیر شگرفی بر روی ذهن و روح شما داشته باشند. اگر مایلید تا سبک دکوراسیون اتاق خواب شما ساده و شیک باشد، نباید به سراغ رنگ های تند و زننده بروید. همچنین استفاده از رنگ های متنوع برای چنین سبکی، توصیه نمی شود. بهترین رنگ برای اتاقی با دکوراسیون ساده و شیک، سفید است. شما می توانید دیوارهای خود را به رنگ سفید یا شیری بزنید و سپس برای رنگ باقی عناصر تصمیم گیری کنید. رنگ های کرم، مونو کروم، بژ، طوسی، نقرآبی و طیف رنگی پاستلی (مانند سبز، زرد و آبی کمرنگ)، بهترین رنگ هایی است که می توانید برای خرید وسایل خود به کار ببرید.

اگر خانه شما به سبک کلاسیک طراحی شده، حتما از رنگ های بژ، طوسی روشن، کرم، مونو کروم با ترکیب رنگ چوب استفاده کنید. اما اگر طراحی داخلی منزل شما به سبک مدرن است، استفاده از رنگ های مکمل مانند طوسی تیره و زرد، رنگ های سفید و قهوه ای و سفید و مشکی و ذغالی، ترکیب های فوق العاده ای را می سازد. در نهایت، همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد.

تقسیم بندی فضا

در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک، یکسری المان های ثابت نظیر پریزهای برق، در و پنجره ها، کمد دیواری و رادیاتور وجود دارد. بنابراین وجود این عناصر ثابت، ممکن است محدودیت هایی را برای شما به وجود آورد. برای مثال شما دوست ندارید با تابش مستقیم نور خورشید، از خواب بیدار شوید. پس ترجیح می دهید مکان دیگری را برای تختخواب خود انتخاب کنید. تقسیم بندی اصولی فضا، به جانمایی صحیح وسیله ها کمک می کند. بهتر است این تخصیص فضا را پیش از خرید وسایل و لوازم مرتبط با اتاق خواب انجام دهید. در این صورت، اگر متوجه محدودیت فضا شدید، ممکن است کنسول یا میز کار کوچکتری انتخاب کنید.

بهترین مکان برای قرارگیری میز کار، در کنار پنجره است. در این صورت شما نور کافی برای مطالعه یا کار بر روی پروژه های خود دارید. اگر دوست دارید جای خواب شما گرمای کافی داشته باشد، تختخواب خود را کنار شوفاژ قرار دهید. سعی تان بر این باشد که میز آرایش یا تختخواب خود را روبروی درب ورودی اتاق قرار ندهید. تا در صورت باز شدن درب، حریم خصوصی شما حفظ شود.

انتخاب تختخواب، میز آرایش و مبلمان مناسب

در خانه های امروزی که در متراژهای کوچک ساخته می شوند، اتاقی با نام اتاق کار وجود ندارد. بنابراین ناگزیریم تا میز کار خود را نیز به این فضا منتقل کنیم. اگر اتاق خواب شما فضای کوچکی دارد، می توانید از لوازم کمجا استفاده کنید. لوازم کمجا به گونه ای ساخته شده اند که قابلیت تبدیل حالت دارند؛ و بنابراین در مواقعی که به آن ها احتیاجی نیست، می توانیم به سر جای اولشان بازگردانیم. حتما شما نیز با اینگونه وسایل آشنایی دارید. اگر فضای شما کوچک است و می خواهید که دکوراسیون اتاق خواب شما شیک و ساده بماند، می توانید از بین وسایل کمجا، انتخاب کنید. مثل تختخواب هایی که درون کمد تعبیه شده اند و یا قابلیت تفییر حالت به یک مبلمان تک نفره را دارند.

انتخاب فرش مناسب با دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نیز می تواند یکی دیگر از دغدغه های شما باشد. گاهی اوقات شما نیاز دارید تا کاری را بر روی زمین انجام دهید. بنابراین اتاق شما به یک فرش یا گلیم کوچک، حتما نیاز خواهد داشت.

نورپردازی مناسب

واقعیت این است که عملکرد یک اتاق، مهم ترین عامل هنگام برنامه ریزی برای نحوه چیدمان آن است. اما نورپردازی نیز فاکتوری تاثیرگذار است که بی توجهی به آن، می تواند فضای اتاق شما را تاریک و به اصطلاح، خفه کند. نورپردازی مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک، زیبایی فضای شما را دوچندان می کند. همچنین اگر اتاق خواب شما بهره ای از نور طبیعی ندارد، باید نورپردازی مناسبی داشته باشد تا دلگیر و تاریک به نظر نرسد. برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک، بهترین روش نورپردازی، استفاده از نورهای مخفی و لامپ های سقفی است. همچنین اگر سبک دکوراسیون و وسایل شما مدرن می باشد، می توانید از آباژورها یا لوسترهایی با طرح فانتزی نیز استفاده نمایید. اگر اتاق شما پنجره ای رو به نور ندارد، یک چراغ مطالعه نیز برای روی میز کارتان نیاز خواهید داشت. دلیل اینکه نورپردازی با لامپ های سقفی را به شما توصیه می کنیم، به این خاطر است تا نور در سرتاسر اتاق شما به طور یکسان پخش شود. اگر تنها به نصب یک لوستر در وسط اتاق بسنده کنید، نور کافی هنگام ایستادن جلوی آینه یا مطالعه نخواهید داشت.

نحوه چیدمان وسایل در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

اگرچه انتخاب وسایل و لوازمی که با یکدیگر هماهنگ باشد و به دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک ما بیایند، مهم است؛س اما نحوه چیدمان آن ها، اهمیت بیشتری دارد. بنابراین اگر در این مورد به خصوص دلخواه عمل کنیم، نباید منتظر نتیجه ای شیک و ژورنالی باشیم. اشتباهات رایجی در مورد دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک وجود دارد که اجتناب از آن ها، شما را به هدف نهایی تان که همان دکوراسیون شیک و ژورنالی است، نزدیکتر می کند. مطالعه موارد زیر به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین نوع چیدمان را برای اتاق خواب شیک و ساده خود داشته باشید.

نقاط کانونی را در نظر بگیرید؛

یکی از مهم ترین اصول دکوراسیون داخلی منزل، پیدا کردن نقاط کانونی است. در واقع همه چیز حول این نقطه می چرخد. پس دقت کافی داشته باشید. این نقطه کانونی می تواند شامل یک پنجره با منظره زیبا، شومینه و یا دری رو به تراس باشد. اگر فضای مورد نظر شما هیچ نقطه کانونی طبیعی ندارد، جای نگرانی نیست. راه‌ های مختلفی برای ایجاد آن وجود دارد: دیوار گالری، بوفه یا میز کنسول با چیدمان زیبا، قفسه ‌بندی، دیواری با رنگ یا بافت متفاوت یا حتی یک آینه خوب.

برای مثال زمانی که پنجره بالکن را به عنوان نقطه کانونی در نظر می گیرید، بهترین مکان برای قرار دادن مبلمان، روبروی پنجره است. یا زمانی که شوفاژ را نقطه کانونی در نظر می گیرید، بهترین مکان برای قرار دادن تختخواب، کنار رادیاتور است تا ضمن گرم کردن شما، به خوبی آن را کاور کند.

فضای مناسبی را برای رفت و آمد باز بگذارید؛

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک معمولا شلوغ و بی نظم نیست و فضای مناسبی برای حرکت در آن وجود دارد. همانطور که در طراحی داخلی بر روی اصل استفاده بهینه از فضا تاکید داریم، به ایجاد فضاهای خالی نیز اهمیت می دهیم. بنابراین حتی الامکان، فضای مناسبی را برای رفت و آمد باز بگذارید تا ضمن حرکت راحت، اتاق بی نظم و شلوغ به نظر نیاید.

کمد دیواری های بزرگ و جادار تعبیه کنید؛

هر چقدر وسایل بیشتری را در کمدهای دیواری قرار دهید، نظم فضای شما بیشتر می شود. به همین منظور، به جای خرید کمدهای تک و دوقلو، یکی از دیوارهای خود را به ساخت یک کمد دیواری بزرگ و جادار اختصاص دهید تا تمامی وسایل ریز و درشت شما، در آن جای گیرد و بیرون بودنشان، سبب شلوغی و بهم ریختگی فضا نشود.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا مهم ترین نکاتی که سبب داشتن دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک می شود را با شما در میان بگذاریم. شما چه موارد دیگری را می شناسید که بر حفظ نظم و سادگی فضا تاثیر می گذارد؟ در بخش نظرات، با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.