طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن لوکس سازه

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه های مدرن امروزی هیچ شباهتی به مطبخ های دود گرفته قدیمی ندارند. امروزه آشپزخانه یکی از اصلی ترین بخش های هر منزل است که زیبایی دکوراسیون آن، از اهمیت زیادی برخوردار است. شما باید دکوراسیون آشپزخانه خود را به گونه ای انجام دهید که در آن احساس راحتی و آرامش داشته باشید. می توان گفت که پرترافیک ترین و مهم ترین بخش خانه، همان آشپزخانه است. این قسمت فقط به پخت و پز و شستشوی ظرف ها اختصاص ندارد. بلکه می تواند محل تجمع اعضای خانواده برای صرف غذا و صحبت های معمول خانوادگی نیز باشد. پس سعی کنید بهترین ایده ها را برای اجرای دکوراسیون آشپزخانه خود در نظر بگیرید.

اگر قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارید و مایلید تا این باز کار را به دست کاردانش بسپارید، بهتر است از یک مجموعه طراحی و ساخت دکوراسیون آشپزخانه کمک بگیرید.

دکوراسیون آشپزخانه

کوچکترین المان ها و تزیینات آشپزخانه، می توانند تاثیر زیادی بر روی زیباسازی نمای آشپزخانه شما داشته باشند. از این رو بی توجهی و سهل انگاری در وسایل و لوازمی که خریداری می کنیم، می تواند سبب بروز عدم هماهنگی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما بشود. بنابراین بسیار مهم است که پیش از اقدام به هر گونه تغییری، ابتدا اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید. و در نهایت اگر برای پیاده سازی ایده های خود به مشکلات و موانعی برخوردید، از یک گروه طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه کمک بگیرید.

مشاوره رایگان

برای گرفتن مشاوره رایگان از طراحان و معماران مجموعه لوکس سازه جهت طراحی داخلی ساختمان با شماره های زیر تماس بگیرید یا اینکه شماره و مشخصات خود را در فرم روبه رو برای ما ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه با شما ارتباط برقرار نمایند.

سبک های طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طرح آشپزخانه شما، می تواند بسته به نیازها و سلایقتان، متفاوت از فردی دیگر باشد. گاهی اگرچه زیبایی و ظرافت در اجرای یک سبک را در دل تحسین می کنیم، اما با سلیقه ما تطایق ندارد. بنابراین پیش از این که تصمیم به تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود بگیریم، باید راجع به سبک های مختلف طراحی، اطلاعات مفیدی به دست آوریم. سبک های مختلف برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه وجود دارد که از بین آن ها می توان به سبک های مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک و مینیمال اشاره کرد. اگر مایلید با هر یک از این طرح ها، آشنایی بیشتری پیدا کنید، در ادامه با ما همراه شوید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

در آشپزخانه های مدرن، همه چیز در نهایت سادگی و زیبایی می باشد. اگر سادگی و نظم از درجه اهمیت بالایی نزد شما برخوردار است، دکوراسیون مدرن آشپزخانه، بهترین و مناسب ترین گزینه برای شما می باشد. در آشپزخانه مدرن، جزیره یکی از عناصر اصلی می باشد که در ورودی آن نصب می شود. شما می توانید اطراف جزیره، صندلی های شیک و مدرن را برای صرف غذا قرار دهید و در واقع از سطح جزیره، به عنوان یک میز ناهارخوری استفاده کنید. مدل کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه مدرن، معمولا هایگلاس صدفی رنگ است که زیبایی منحصر به فردی نیز دارد. اگر آشپزخانه مدرن شما نورگیر باشد، زیبایی آن دو چندان می شود. برای سینک آشپزخانه مدرن، بهتر است به سراغ مدل های جدیدتر و فانتزی بروید. در آشپزخانه های امروزی، سینک بر روی کانتر نصب می شود و به فضای نشیمن، کاملا دید دارد. نکته مهم دیگری که لازم است در این بخش به آن بپردازیم، تناسب سبک مدرن با آشپزخانه های کوچک است. مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک را می توانید در اینترنت سرچ کنید تا بهترین انتخاب را برای بهینه سازی فضای خود داشته باشید. پرده های زبرا یا شید با رنگ های خنثی، بهترین انتخاب برای آشپزخانه هایی به سبک مدرن هستند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

تفاخر در تمامی اجزا، همراه همیشگی سبک های کلاسیک است. بنابراین اگر طراحی داخلی منزل شما به سبک کلاسیک می باشد، باید دکوراسیون آشپزخانه نیز به سبک کلاسیک باشد. کابینت ها در این سبک، به سادگی کابینت های سبک مدرن نیستید و در حاشیه آن ها، نقوش برجسته ای وجود دارد. دستگیره ها نیز دارای طراحی شیک و منحصر به فردی هستند. اگر تمایل دارید وعده های غذایی خود را در یک آشپزخانه کلاسیک صرف کنید، باید فضایی برای میز و صندلی های ناهارخوری نیز در نظر بگیرید. ورودی آشپزخانه را نیز می توانید هم به سبک اوپن و هم به سبک جزیره کار کنید. سینک های توکار و خارج از دید نیز، بهترین گزینه برای این سبک آشپزخانه می باشند. برای نورپردازی فضای داخلی خود، به دنبال مدل های جدید لوستر آشپزخانه باشید. در نهایت کابینت های هایگلاس طرح چوب و لوسترهای پر نور هستند که زیبایی و جذابیت آشپزخانه شما را دو چندان می کنند. پرده های ساتن و حریر به رنگ های بژ، قهوه ای یا طوسی روشن، بهترین انتخاب برای آشپزخانه های کلاسیک هستند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک

آشپزخانه نئوکلاسیک، ترکیبی از دو دکوراسیون محبوب مدرن و کلاسیک است. در واقع یک آشپزخانه نئوکلاسیک، ویژگی هایی را از هر دو سبک به ارث می برد. در آشپزخانه های نئوکلاسیک، کابینت ها شباهت بسیار زیادی به کابینت های سبک کلاسیک دارند؛ با این تفاوت که حساسیت بر روی جزییات و تقارن در این سبک، به اندازه سبک کلاسیک نیست. همچنین اوسترها و نورپردازی، به شیوه ای ساده و شیک انجام می شود. در واقع آنچه که سبب تفاوت میان یک آشپزخانه کلاسیک و آشپزخانه نئوکلاسیک دیده می شود، عنصر راه یافته به نام سادگی، در طراحی به سبک نئوکلاسیک است. اگر آشپزخانه شما نورگیر دارد و مایلید یا یک پرده مناسب آن را بپوشانید تا هم جلوی دید داخل گرفته شود و هم بارقه های نور از میان آن عبور کند، از پرده های زبرا و شید استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمال

در سبک های مینیمال، خلوت بودن و نظم حاکم بر فضا کاملا حس می شود. البته به هر صورت، آشپزخانه مکانی است که اسباب و لوازم بسیاری در آن قرار دارد و اجتناب از شلوغی، گاهی غیرممکن می شود. اما در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به این سبک، باید بتوانید لوازم خود را به بهترین شکل ساماندهی کنید تا نظم حاکم بر هم نخورد. سبک های مینیمال اغلب از یک یا دو رنگ خاص برای طراحی استفاده می کنند و رنگارنگ بودن اجزا در چنین فضایی، جایگاهی ندارد. رنگ های سفید و طوسی تیره، پر کاربردترین رنگ ها در سبک مینیمال رسمی هستند. بنابراین سعی کنید خرید وسایل و طراحی آشپزخانه خود را، بر مبنای این دو رنگ انجام دهید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک ایرانی نیز، یکی دیگر از سبک های پرطرفدار در میان افراد می باشد. اغلب برای القای مفهوم سبک ایرانی، به اکسسوری ها و لوازمی از گذشته نیاز داریم. مثل ظروف سفالی قدیمی، پرده های چهارخانه و غیره. در باقی موارد، شما می توانید طبق اصل هماهنگی، وسایل و لوازم را با یکدیگر ست کنید. بهترین نوع کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه به سبک ایرانی، چوب آبنوس می باشد. فضای بین کابینت ها را نیز می توانید با کاشی های یکدست بپوشانید. رنگ های سفید، آبی و سبز پاستلی، بهترین بهترین رنگ سرامیک برای آشپزخانه ایرانی است. اگر آشپزخانه شما از نور کافی بهره مند است و طراحی داخلی منزل شما نیز به سبک ایرانی است، بهترین دکوراسیون آشپزخانه، همان سبک سنتی و ایرانی می باشد. برای کاشی های کف نیز می توانید، از آجرهای خشتی استفاده کنید که زیبایی منحصر به فردی به منزل شما می دهد. 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه روستیک

زندگی در مزرعه نشان دهنده روندی ساده تر و آرام تر است. آشپزخانه ‌هایی که به این سبک طراحی شده ‌اند، منعکس ‌کننده جذابیت ‌های زندگی روستایی هستند که آرامش عظیمی را از خود ساطع می کنند.

عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک، شامل موارد زیر است:

 • پالت ‌های رنگی خنثی با رنگ‌ های روشن

ترکیب رنگ‌ های اصلی مانند زرد، قرمز و آبی با رنگ‌ های سفید کرمی، برنزه و استخوانی نظر بگیرید. این رنگ ‌های روشن برای کابینت روستیک و پرده‌ ها عالی عمل می ‌کنند، در حالی که رنگ ‌های خنثی و ملایم، فضای شما را دنج نگه می ‌دارند.

 • کابینت روستیک

در انتخاب کابینت برای سبک روتیک، دست شما برای انتخاب باز است. اما بهترین طراحی، انتخاب کابینت هایی کمد مانند و چوبی است که بتواند سبک یک آشپزخانه روستیک را به خوبی القا کند.

 • چوب ‌های گره‌دار و طبیعی

میزهای چوبی طبیعی حس زیبایی ‌شناسی را در این سبک آشپزخانه تقویت می ‌کنند. صندلی‌ ها و میزهای چوبی که ظاهر کلی را بهبود می ‌بخشند شامل کاج، گیلاس، بلوط، افرا و چوب های سخت کلاسیک آمریکایی هستند.

 • پارچه های چهارخانه و گینگهام

این پارچه‌ های ساده و معمولی را می‌توان در برای دوخت رومیزی ها و پرده‌ ها به کار برد.

 • تزیینات طبیعی

در یک آشپزخانه به سبک روتیک، دست شما برای استفاده از گلدان های طبیعی و گیاهان در فضایی که دارید، باز است.

اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه فضایی است که روزانه با آن سر و کار زیادی داریم. بنابراین طراحی آن باید به شکلی اصولی انجام شود؛ تا ضمن داشتن ظاهری زیا و جذاب، عملکرد و رفت و آمد افراد نیز با سهولت انجام شود. بنابراین اگر در حال ساخت یا بازسازی آشپزخانه خود هستید، توجه به اصول طراحی خوب ضروری است. داشتن یک استراتژی قوی در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار مهم است. در گذشته آشپزخانه صرفاً مکانی برای تهیه غذا بود. با این حال، ساختارهای مدرن خانه، آشپزخانه را به مرکز اصلی زندگی خانگی تبدیل کرده است.

اولین قدم برای طراحی اصولی آشپزخانه این است که صاحب خانه عادات خانواده خود را درک کند. برای مثال، اگر خانواده عادت به صرف غذا در خود آشپزخانه دارند، باید فضای بیشتری را برای انجام این کار در نظر بگیرد. این وسعت فضا را می توان با نصب یک اوپن یا جزیره ایجاد کرد. تا وعده های غذایی بر روی همان سطح کانتر صرف شود. همچنین فضای مناسبی را برای رفت و امد افراد به داخل آشپزخانه فراهم می کند.

بهترین چیدمان آشپزخانه بر اساس مثلث کار

مثلث کار در دهه 1920 به عنوان یکی از اولین معیارهای کارایی در آشپزخانه های مسکونی ابداع شد. مثلث یک مسیر واضح بین قسمت آماده سازی غذا (سر اجاق گاز)، قسمت تمیز کردن (سینک آشپزخانه) و محل نگهداری مواد غذایی (یخچال) ایجاد می کند.

اصول مثلث کار آشپزخانه

 • طول هر پایه مثلث بین 1.2 تا 2.7 متر است.
 • طول ترکیبی سه پایه باید بین 4 متر و 7.9 متر باشد.
 • هیچ وسیله یا کابینتی نباید هیچ یک از پایه های مثلث را قطع کند.
 • نباید هیچ ترافیک عمده ای از طریق مثلث وجود داشته باشد
 • برای حداکثر کارایی آشپزخانه و قابلیت استفاده، دستورالعمل های اساسی زیر باید اعمال شود:
 • درهای ورودی آشپزخانه باید حداقل 812 میلی متر عرض داشته باشد.
 • درب ورودی نباید با عملکرد ایمن هیچ وسیله ای تداخل داشته باشد و درب های دستگاه نباید با یکدیگر تداخل داشته باشند.
 • طول راهروهای کاری باید حداقل 1060 میلی متر برای آشپزخانه های تک آشپز و 1220 میلی متر برای آشپزخانه های چند آشپز باشد.
 • گذرگاه ها باید حداقل 915 میلی متر عرض داشته باشند
 • در قسمت نشیمنگاهی که در آن ترافیک پشت صندلی وجود ندارد، یک راهروی صاف به طول 915 میلی متر باید از لبه میز یا پیشخوان تا لبه پشت آن مجاز باشد.
 • عرض صندلی برای هر نفر باید حداقل 610 میلی متر باشد. روی میزی که ارتفاع آن 760 میلی‌متر است، فاصله پا 460 میلی ‌متر را مجاز کنید. فاصله 380 میلی متری در پیشخوان آشپزخانه (914 میلی متر ارتفاع)؛ و 305 میلی متر در میله پیشخوان (1066 میلی متر ارتفاع).
 • اگر فقط یک سینک وجود دارد، باید در کنار یا روبروی اجاق گاز و یخچال قرار گیرد.
 • یک سینک باید با حداقل 610 میلی‌ متر منطقه فرود، با 460 میلی ‌متر در دو طرف کناری قرار گیرد.
 • یک سطح کار اولیه حداقل 760 میلی متر عرض و 600 میلی متر عمق باید در کنار سینک باشد.
 • ماشین ظرفشویی باید در فاصله 900 میلی متری سینک قرار گیرد
 • باید یک فضای فرود حداقل 380 میلی متر در کنار دسته یخچال یا فضایی که بیش از 1200 میلی متر در مقابل یخچال نباشد وجود داشته باشد.
 • سطح پخت باید دارای حداقل مساحت فرود 300 میلی متر در یک طرف و 380 میلی متر از طرف دیگر باشد.
 • بین سطح پخت و پز و سطح غیر قابل احتراق بالای آن باید حداقل 600 میلی متر فاصله باشد.
 • یک سیستم تهویه پخت و پز را بالاتر از همه وسایل سطح پخت و پز فراهم کنید.
 • سطح پخت و پز را زیر یک پنجره قابل کار قرار ندهید و یک کپسول آتش نشانی در نزدیکی خروجی آشپزخانه، دور از تجهیزات پخت و پز تهیه کنید.
 • اجاق‌های مایکروویو باید بر اساس نیاز کاربر قرار داده شوند و 75 میلی‌متر زیر ارتفاع شانه ایده‌آل است.
 • یک منطقه فرود حداقل 380 میلی متر در بالا، پایین یا کنار اجاق مایکروویو فراهم کنید.
 • یک منطقه فرود حداقل 380 میلی متر در کنار اجاق گاز و یا یک منطقه بیش از 1200 میلی متر در مقابل اجاق ارائه کنید.
 • فضای فرود مورد نیاز برای وسایل مجاور را می توان با گرفتن نیاز بیشتر و افزودن 300 میلی متر ترکیب کرد.
 • در مجموع 4000 میلی متر فضای کانتر در عمق 600 میلی متر، با فاصله 380 میلی متری بالا، برای گنجاندن تمام مناطق ذخیره سازی، آماده سازی، فرود و کار مورد نیاز است.
 • علاوه بر روشنایی عمومی، هر سطح کار باید به خوبی با نور کاری مناسب روشن شود.

چیدمان آشپزخانه

لازمه داشتن بهترین چیدمان آشپزخانه، دانستن یک سری قواعد و نکات مهم برای انجام این کار است. چیدمان درست آشپزخانه مهم ترین عامل در طراحی دکوراسیون به شکلی کاربردی است. چه آشپزخانه شما کوچک و باریک باشد و چه بزرگ و گسترده، یک چیدمان هوشمندانه به شما کمک می‌ کند تا بهترین استفاده را از فضای خود ببرید. به خصوص در آشپزخانه، چیدمان چیزهای بیشتری جز قرار دادن مبلمان و کابینت وجود دارد: ارگونومی نیز نقش مهمی دارد. داشتن ارتفاع مناسب، اطمینان از فضای کافی برای جابجایی راحت، قرار دادن وسایل و سهولت استفاده، همگی در لذت بردن شما از کار در محیط آشپزخانه نقش دارند.

در اینجا رایج ‌ترین چیدمان‌ های آشپزخانه با نکاتی برای کمک به شما در انجام این کار آورده شده است:

برای داشتن بهترین نوع چیدمان، باید نگاه دقیقی به علم ارگونومی آشپزخانه داشته باشیم که اساس یک طراحی عالی و بی عیب و نقص را تشکیل می دهد. ارگونومی علم طراحی محیط برای افرادی است که از آنجا استفاده می کنند، نه افرادی که متناسب با محیط باشند. بنابراین اگر یکی از افراد خانواده از صندلی ویلچر استفاده می کند، شما باید طراحی سینک را به گونه ای انجام دهید که او نیز بتواند به راحتی از آن استفاده کند. چرا که یک فرد معلول نمی تواند خود را با ارتفاع سینک مطابقت دهد.

6 مورد از محبوب ترین انواع چیدمان آشپزخانه

در اینجا نگاهی به 6 مورد از محبوب ترین انوع چیدمان آشپزخانه با توجه به متراژ و فضای در دسترس داریم:

آشپزخانه تک دیواری

این چیدمان ساده که معمولاً در آشپزخانه‌ های کوچک‌تر یافت می ‌شود، بدوبا رعایت سهولت در عملکرد، فضا را بهینه می‌ کند. آشپزخانه تک دیواری از کابینت هایی تشکیل شده است که روی یک دیوار نصب شده اند.

نحوه چیدمان آشپزخانه تک دیواری

از آنجایی که در چیدمان تک دیواری فضای زیادی برای مانور ندارید، تعداد کابینت های شما محدود است. پس سعی کنید طول کابینت های خود را تا سقف ادامه دهید. بالا بردن کابینت ها تا جایی که ممکن است، به ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی کمک می کند. در حالی که مثلث کار سنتی در آشپزخانه یک دیواری امکان پذیر نیست، سعی کنید یخچال خود را در یک طرف، فر و اجاق گاز در وسط و سینک را در طرف دیگر قرار دهید. اگر کابینت ‌های شما تا سقف بالا نمی‌ روند، از فضای بالای آن ‌ها با قرار دادن وسایلی که کمتر استفاده می‌ شوند، استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید از این فضا به عنوان فضای نمایش برای تقویت تم آشپزخانه خود استفاده کنید.

آشپزخانه گالی

در طراحی چیدمان آشپزخانه های کوچک، می توانیم از سبک گالی نیز کمک بگیریم. آشپزخانه گالی از دو ردیف کابینت در مقابل هم تشکیل شده است که یک گذرگاه یا گالری داخلی بین آن ها ایجاد می کند. در این نوع چیدمان، دیگر از کابینت های گوشه ای خبری نیست. در واقع این نوع چیدمان از هر میلی متر فضا بدون ذره ای اتلاف استفاده می کند. طراحی بدون پیچیدگی همچنین به این معنی است که ابزارهای ویژه کمتری مورد نیاز است و این امر را به یک گزینه مقرون به صرفه تبدیل می کند.

نحوه چیدمان آشپزخانه گالی

با استفاده از یک ردیف اضافی کابینت، آشپزخانه گالی انعطاف پذیری بیشتری را در مورد فضای ذخیره سازی ارائه می دهد. مخصوصاً برای خانواده‌ های بزرگتر یا آشپزخانه ‌هایی که چند آشپز دارند، مهم است که محل کار فقط در امتداد یکی از دیوارها باشد، نه هر دو. رعایت این نکته به شما کمک می کند تا از ترافیک در مثلث کار جلوگیری کنید و خطر آسیب دیدن را از بین ببرید.

. آشپزخانه L شکل

یک گزینه چیدمان کاربردی برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ، آشپزخانه L شکل است که دارای کابینت هایی در امتداد دو دیوار عمود بر هم می باشد. اگر چه فضای گوشه نیاز به چند راه حل هوشمندانه برای کاربردی کردن آن دارد، طراحی پلان باز آشپزخانه L شکل انعطاف پذیری زیادی را در قرار دادن لوازم و مناطق کار ارائه می دهد.

نحوه چیدمان آشپزخانه L شکل

در جایی که فضا اجازه می دهد، با نصب یک کابینت، از گوشه و کنار حداکثر استفاده را ببرید. به این ترتیب فضای ارزشمندی را که معمولاً در گوشه ای گم می شود از دست نمی دهید. با یک آشپزخانه L شکل، حتی ممکن است بتوانید یک میز صبحانه خوری کوچک در گوشه قرار دهید و از صرف صبحانه در کنار خانواده خود، لذت ببرید.

. آشپزخانه U شکل

یک چیدمان عالی برای آشپزخانه های بزرگتر، آشپزخانه U شکل است که از کابینت در امتداد سه دیوار مجاور تشکیل شده است. این نوع چیدمان فضای زیادی را فراهم می کند، اما اگر کابینت های بالایی روی هر سه دیوار وجود داشته باشد، می تواند محصور شود. برای جلوگیری از این امر، کابینت‌های بالایی را فقط در امتداد یک یا دو دیوار انتخاب کنید. آشپزخانه U شکل گردش کار عالی و چندین کاربر را به طور همزمان امکان پذیر می کند.

نحوه چیدمان آشپزخانه U شکل

این نوع چیدمان آشپزخانه فرصت مناسبی را برای یک مثلث کاری بدون وقفه فراهم می کند، بنابراین با قرار دادن مناطق کار در طرف مقابل درب های پشتی و ورودی، بهترین استفاده را از فضا ببرید.

آشپزخانه جزیره

یک انتخاب بسیار محبوب در خانه های اوپن، آشپزخانه جزیره است یک سطح کار یا فضای ذخیره سازی بزرگ در وسط آشپزخانه فراهم می کند. این جزیره می تواند دارای یک سطح پخت و پز مانند اجاق گاز، فضای آماده سازی و یار بار باشد. همچنین می تواند به عنوان یک میز غذاخوری برای لذت بردن از وعده های غذایی خانوادگی استفاده شود. در حالی که آشپزخانه باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا یک جزیره را در خود جای دهد، قرار دادن آن راهی عالی برای ایجاد مسیر رفت و آمد افراد بدون مزاحم است.

نحوه چیدمان آشپزخانه جزیره

از جزیره به عنوان یک فضای دوستانه و اجتماعی استفاده کنید که در آن خانواده و دوستان می توانند در حین تهیه غذا با هم تعامل داشته باشند. به دلیل قرار گرفتن آن در مرکز آشپزخانه، مکانی عالی برای نصب نورپردازی های تزئینی برجسته است که می تواند به عنوان نورپردازی نیز عمل کند. آشپزخانه جزیره، به آشپزخانه G شکل نیز معروف است.

6. آشپزخانه شبه جزیره

شبه جزیره مربوط به آشپزخانه جزیره است و دارای یک پیشخوان آشپزخانه است که از یک دیوار یا کابینت بیرون می آید. این یک راه حل عالی برای کسانی است که مزایای جزیره را می خواهند اما فضای آشپزخانه شان، اجازه نصب یک جزیره مستقل را نمی دهد. شبه جزیره را می توان برای تهیه غذا، غذا خوردن یا کارهای دیگر استفاده کرد.

نحوه چیدمان آشپزخانه شبه جزیره

همانند آشپزخانه جزیره، شبه جزیره نیز فرصتی عالی برای تعامل در هنگام تهیه غذا ارائه می دهد. این یک راه حل عالی برای یک آشپزخانه کوچک بسته است، جایی که می توان یک دیوار را برداشت تا فضای اتاق مجاور را بدون صرف نظر از فضای ذخیره سازی باز کند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.