طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا و تغییر دکوراسیون المان های موجود در فضا، تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی ساکنین دارد. در واقع شاخه طراحی داخلی از علوم معماری نوین، بر پایه همین تاثیرات روانشناختی که از کیفیت محل زندگی افراد نشات می گیرند، بنا شده است. خانه فضایی است که ما بخش اعظم عمرمان را در آن می گذرانیم و بسیاری از نیازهای اساسی خود را در این بستر فراهم می کنیم. بنابراین فضای طراحی داخلی ما، باید به گونه ای باشد که انجام کارها و فعالیت های روزمره، به سهولت در آن انجام شود.

 

طراحی داخلی ویلا لاکچری
طراحی داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا از دو جنبه بر زندگی ما تاثیر دارد:

 • نحوه انجام فعالیت ها و برطرف نمودن نیازهای اولیه مثل خواب و خوراک
 • احساس امنیت، آرامش و نحوه نگرش به مسائل زندگی

مجموعه لوکس سازه به بکارگیری جدیدترین تکنیک های طراحی داخلی از علم معماری نوین، قادر است تا فضای زندگی شما را به بهترین نحو ممکن، دکوراسیون کند. زیرا به عقیده ما، لذت بردن از فضایی که در آن زندگی می کنید، تنها کاری است که باید انجام دهید.

مشاوره رایگان

برای گرفتن مشاوره رایگان از طراحان و معماران مجموعه لوکس سازه جهت طراحی داخلی ساختمان با شماره های زیر تماس بگیرید یا اینکه شماره و مشخصات خود را در فرم روبه رو برای ما ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه با شما ارتباط برقرار نمایند.

شرکت لوکس سازه در زمینه طراحی داخلی ویلا با تمرکز بر جزئیات و توجه به نکات کوچک، به مشتریان خود تجربه‌ یک زندگی لوکس و استثنایی را ارائه می‌دهد. با تیم متخصص و مجرب طراحان داخلی، این شرکت برآورده کننده‌ی تمام نیازها و سلیقه‌های مشتریان است.

سبک های طراحی داخلی ویلا

تفاوتی ندارد که شما طراحی داخلی ویلای خود را به چه سبکی انجام می دهید؛ هدف این است که فضای شما به لحاظ کارکرد فیزیکی و تاثیرات روانی، بهینه شود. به ثمر رساندن این هدف، توسط تیمی مجرب و ماهر میسر است. طراحی داخلی فضای شما می تواند به سبک های مختلفی انجام شود. سبک های مدرن و کلاسیک، جزو پرطرفداترین شیوه های طراحی داخلی در بین افراد مختلف در سرتاسر جهان هستند. اما هم اکنون با پیشرفت روزافزون علم معماری و ظهور شیوه های جدید چیدمان، طراحی به سبک های نئوکلاسیک، روستیک و مینیمال نیز توسط شرکت های معماری انجام می شود. پرطرفداترین سبک های طراحی داخلی ویلا، شامل موارد زیر است:

 • کلاسیک
 • مدرن
 • روستیک
 • تلفیقی
 • نئوکلاسیک
 • مینیمال

در ادامه با ویژگی هر یک از این سبک ها، بیشتر آشنا می شویم.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک

طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک، با نشانه های پررنگی از تفاخر و تقارن همراه است. همه چیز در این طراحی، رنگ و بویی آشکار از تجملات دارد. چیدمان و طراحی فضا به این سبک، اصول و قواعد خاص خودش را دارد و با پیچیدگی های زیادی همراه است. تقارن، اولین اصل در دکوراسیون داخلی یک ویلای کلاسیک است. طراحی دیوارها، سقف و کفپوش، همگی با استفاده از متریالی درجه یک انجام می شوند. رنگ های غالب در این سبک، رنگ های بژ، طلایی، صدفی، مونوکروم، کرمی، زرشکی و قهوه ای هستند. کاغذ دیواری ابریشمین آمریکایی، ابزاری ها و گچبری های سقف و استفاده از سنگ های طبیعی مرمر برای کفپوش فضا، جزو پرکاربردترین موارد در طراحی به این سبک است. از آنجایی که پروژه های طراحی کلاسیک پیچیده و سنگین است، باید توسط یک تیم طراحی ماهر و خبره انجام شود.

طراحی داخلی ویلا مدرن

برخلاف سبک کلاسیک، همه چیز در طراحی داخلی ویلا مدرن، نشانی از سادگی و پرهیز از شلوغی دارد. در طراحی به سبک کلاسیک، اغلب از خطوط منحنی برای افزودن فرم به فضا استفاده می شود؛ این در حالی است که خطوط صاف و زاویه دار، تنها اشکال مجاز برای طراحی به شیوه مدرن هستند. استفاده از عناصر و المان های دکوراتیو در طراحی مدرن، به حداقل می رسد و فضای منفی (منظور فضای خالی است) و فضای مثبت، در تعادل کامل قرار دارند. نورپردازی مخفی و طراحی کناف، جزو ایده هایی است که در طراحی به این سبک، کاربرد فراوانی دارد؛ بر خلاف معماری کلاسیک که از لوسترهای چندشاخه و یا کریستال برای نورپردازی فضا استفاده می کنند. ترکیب سفید با رنگ های خنثی مانند خاکستری یا رنگ های اصلی و طیف سبز، بیشترین طرفدار را در میان افراد دارد.

طراحی داخلی ویلا روستیک

طراحی داخلی روستیک، با الهام از سبک کلبه های ساخته شده در ارتفاعات کشور سوییس، انجام می شود. ماهیت این سبک، روستایی است و بیشترین همنشینی و هم معنایی را با طبیعت دارد. به همین دلیل، اغلب ویلاهایی که در دل جنگل یا کوه ساخته می شوند، به سبک روستیک دیزاین می شوند. عمده وسایلی که شما در طراحی داخلی ویلا به سبک روستیک می بینید، صنایع دستی و هنر انگشتان کسانی است که قطعات چوبی را به طرز هنرمندانه ای برش داده و از آن ها وسایلی برای زندگی ساخته اند. میز و صندلی ها، تختخواب، کفپوش، دیوارها، سقف و حتی کابینت های آشپزخانه از جنس چوب طبیعی هستند.

طراحی داخلی ویلا تلفیقی

طراحی داخلی ویلا تلفیقی، ترکیبی از ویژگی های دو سبک کلاسیک و مدرن است که به شکل هنرمندانه ای با یکدیگر، درآمیخته شده اند. در واقع طراحی به این سبک، نیازمند یک تیم اجرای قوی با علم کافی است تا بتوانند طرحی زیبا را روی بوم فضای داخلی شما پیاده سازی کنند. عدم شناخت ویژگی های این دو سبک و عدم توانمندی در ترکیب آن ها با یکدیگر، منجر به نتیجه ای ناقص و به دور از اصول و تکنیک های طراحی دکوراسیون داخلی خواهد شد. در این شیوه از طراحی، اگرچه جزئیات از سبک کلاسیک وام گرفته اند، اما سادگی سبک مدرن را درون خود حفظ کرده اند و از شلوغی بیش از حد، اجتناب شده است.

طراحی داخلی ویلا نئوکلاسیک

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک، بیشتر از سبک کلاسیک برای دکوراسیون و چیدمان ویلا پسندیده می شود. همانطور که می دانید، محیط ویلایی جایی برای تفریح و خوشگذرانی است و باید تا حد امکان، از تکلف و پیچیدگی به دور باشد. بنابراین استفاده از سبک نئوکلاسیک که شکل ساده تری نسبت به سبک کلاسیک دارد، برای چیدمان و طراحی فضای داخلی توصیه می شود. در این سبک هم آینه کاری، گچبری در سقف و استفاده از کاغذ دیواری یا آثار هنری برای نزئین دیوار به چشم می خورد؛ اما پیچیدگی سبک کلاسیک را ندارد و جزئیات، شمایل ساده تری دارند.

طراحی داخلی داخلی مینیمال

امروزه طراحی داخلی ویلا در کردان، اغلب به سبک های مدرن و مینیمال انجام می شود. پالت رنگ در طراحی به سبک مینیمال، غالبا تک رنگ است و عمده تمرکز طراح، بر روی حفظ آرامش فضا با بهره گیری از تکنیک های معماری مدرن است. رنگ عنصری تعیین کننده در این سبک از طراحی است و طراحی مینیمال اغلب با رنگ های سفید، طوسی و مشکی انجام می شود. در این سبک از طراحی، فضاهای خالی سهم بیشتری نسبت به فضاهای استفاده شده دارند و دکوراسیون شکل کاملا ساده و به دور از جزئیات و تجملات دارد. در چیدمان داخلی، تنها از لوازم ضروری نظیر مبلمان، تلویزیون، فرش و پرده استفاده می کنند. با این حال استفاده از اشکال و فرم های مختلف، فضا را به شکلی هنرمندانه می آراید.

هر پروژه طراحی داخلی ویلا توسط لوکس سازه با توجه به محیط و معماری ویلا، استایل و سلیقه مشتری و نیز اصول طراحی مدرن و کلاسیک، شخصی‌سازی می‌شود. از انتخاب کفپوش و دیوارپوش، رنگ‌ها و نورپردازی، مبلمان و تزیینات، تا ایجاد فضاهای کاربردی و آرامش بخش، همه جزئیات با دقت و حرفه‌ای طراحی می‌شوند.

بخش های مختلف طراحی داخلی ویلا

کلیه بخش هایی که در طراحی داخلی دستخوش تغییرات می شوند، به پلانی جداگانه نیاز دارند. طراحی داخلی ویلا در بخش های زیر انجام می شود:

 • طراحی داخلی آشپزخانه
 • طراحی داخلی نشیمن
 • طراحی داخلی پذیرایی
 • طراحی داخلی اتاق خواب ها
 • طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی

طراحی داخلی شامل کفسازی، طراحی سقف، دیزاین دیوارها و نقشی کلی ساختمان می شود. طراحی هر یک از بخش های نامبرده، به تبعیت از سبک اصلی انجام می شود.

 

طراحی داخلی آشپزخانه ویلا

طراحی داخلی آشپزخانه ویلا، شامل جانمایی دقیق المان هایی همچون سینک، اجاق گاز، یخچال و نصب کابینت ها می شود. اشکال مختلف طراحی آشپزخانه شامل گالری، جزیره، خطی و اوپن می باشد که بسته به متراژ و جهت قرارگیری آشپزخانه نسبت به سایر فضاها، انجام می شود.

طراحی داخلی نشیمن

فضای نشیمن معمولا برای دورهمی های خانوادگی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین میز غذاخوری نیز در این نقطه از فضا واقع می شود. بنابراین صرفنظر از سبک انتخابی شما، اصل صمیمیت و سادگی در طراحی آن بایستی حفظ شود.

طراحی داخلی پذیرایی

فضای پذیرایی، معمولا رسمیت بیشتری نسبت به فضای نشیمن دارد و علاوه بر طراحی خاص تر، از لوازم لوکس برای دیزاین ان استفاده می کنند. نورپردازی در طراحی داخلی پذیرایی، یک اصل بسیار مهم است.

طراحی داخلی اتاق خواب ها

طراحی داخلی اتاق خواب ها نیزف یکی از بخش های طراحی ویلا است. جانمایی دقیق درب ورودی، پنجره ها، کمد دیواری، تختخواب، میز آرایش، حمام و سرویس بهداشتی (در صورت مستر بودن اتاق خواب) از کارهایی است که باید برای داشتن نتیجه ای اصولی و ایده آل، انجام دهیم.

طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی

طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی ویلا، شامل جانمایی لوله کشی ها، روشویی و سرویس دستشویی فرنگی و ایرانی است. اگر قصد دارید فضای حمام و سرویس بهداشتی را به صورت اشتراکی طراحی کنید، حتما از یک جداکننده شیشه ای برای انجام این کار، بهره بگیرید.

طراحی داخلی ویلا در تهران

طراحی داخلی ویلا در تهران، یکی از خدمات ما در مجموعه لوکس سازه است که شما مشتریان عزیز می توانید با شرایطی ویژه و استثنایی از آن بهره مند شوید.

طراحی داخلی ویلا در رشت

اگر قصد طراحی داخلی ویلا در رشت و سایر شهرهای شمالی کشور را دارید، جهت دریافت مشاوره رایگان و بازدید از محل پروژه، با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

طراحی داخلی ویلا در اصفهان

ما برای انجام پروژه های طراحی داخلی در سراسر کشور، هیچ گونه مشکلی از بابت مسافت نداریم. طراحی داخلی ویلا در مناطق خوش آب و هوای اصفهان، یکی از خدمات ما در مجموعه لوکس سازه است. در صورت نیاز به مشاوره رایگان، با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

 

 

 

8 دیدگاه دربارهٔ «طراحی داخلی ویلا»

 1. سلام خدمت مهندسان عزیز لوکس سازه، بابت طراحی ویلا خوبتون از شما نهایت تشکر را دارم. طرح شما برخلاف نظر بقیه دوستان درباره زمینم واقعا عالی و اجرایی بود و شیک ترین ویلا را برای من طراحی کردید. ممنون از شما

 2. سلام وقت بخیر
  برای طراحی داخلی ویلا به سبک مینیمال چقدر هزینه مورد نیاز است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.