بازسازی ویلا

تخریب و نوسازی کامل ویلا، معمولا نیاز به بودجه ای چندین برابری نسبت به بازسازی ویلا دارد. بنابراین در شرایطی که فوندانسیون سازه از استحکام بالایی برخوردار باشد و تنها فضای داخلی نیاز به اصلاحات و تغییرات بنیادین داشته باشد، از روش بازسازی به جای نوسازی و تخریب کامل استفاده می کنند. بازسازی ویلا در دو بخش اصلی فضای داخلی و محوطه بیرونی ساختمان انجام می شود. بناهایی همچون ساختمان های ویلایی در تهران، اصفهان، شیراز و شهرهای شمالی کشور، می توانند توسط تیم حرفه ای و با تجربه لوکس سازه به بهترین شکل ممکن بازسازی شوند. به گونه ای که نتیجه کار تفاوتی با یک ویلای نوساز نداشته باشد.

بازسازی ویلا علاوه بر تقویت نما و زیبایی کلی ساختمان، به ارزش و قیمت ملک می افزاید. به همین دلیل است که بسیاری از مالکان پیش از فروش یک ملک، اقدام به بازسازی آن می نمایند تا بتوانند ساختمان خود را به قیمت بالاتری بفروشند. بنابراین چه بخواهید در مکان با کیفیت تری زندگی کنید و چه قصد فروش آن را به قیمت بیشتری داشته باشید، بازسازی یک راه عالی برای انجام این کار است.

مشاوره رایگان

برای گرفتن مشاوره رایگان از طراحان و معماران مجموعه لوکس سازه جهت طراحی داخلی ساختمان با شماره های زیر تماس بگیرید یا اینکه شماره و مشخصات خود را در فرم روبه رو برای ما ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه با شما ارتباط برقرار نمایند.

بازسازی ویلا قدیمی

انسان موجودی است که ذاتا تغییر را می پسندد و این موضوع به فضای زندگی او نیز نعمیم می یابد. علاوه بر این، با بالا رفتن سن بنا و قدیمی شدن تاسیسات ساختمان، نیاز به بازسازی ویلا بیش از پیش، احساس می شود. تغییرات و بروز رسانی ساختمان های فرسوده، یکی از کارهای رایج در سراسر دنیاست که جنبه های متفاوتی از تغییر را شامل می شود. از جمله تغییر کاربری فضاها، تعویض و نوسازی تاسیسات ساختمان و بهینه سازی محل زندگی افراد که مهم ترین مورد از موارد ذکر شده می باشد. بازسازی ویلا، به طول عمر مفید سازه می افزاید و آن را برای مدت زمان بیشتری، قابل سکونت می کند.

یکی از مزایای مهم بازسازی ویلا قدیمی، تغییر سبک است. در واقع شما می توانید سبک ویلای خود را از کلاسیک به مدرن یا از مدرن به کلاسیک تغییر دهید. البته این مدل از بازسازی به دلیل گستردگی در تغییرات، هزینه بسیار بالایی را بر کارفرما تحمیل می کند.

چه زمانی نیاز به بازسازی ویلا در شمال داریم؟

تصور عموم مردم بر این است که عملیات بازسازی، تنها برای ساختمان های فرسوده انجام می شود. اما در واقعیت چنین نیست. در بسیاری از موارد، تنها فرسودگی موضوعی نیست که ضرورت بازسازی و تغییر کاربری فضاها را به ما یادآور می شود. گاهی اوقات عدم کفایت و پاسخگویی ساختمان به نیازهای جدید ما، راهکار بارسازی را پیش پای ما می گذارد. برای مثال، افزایش تعداد افراد و یا تغییر در شرایط جسمانی برخی از اعضای خانواده، می تواند یکی از نیازهای جدیدی باشد که ساختمان فعلی پاسخگوی آن نیست. بنابراین نیاز به کوچکتر کردن، بزرگتر کردن، تغییر ابعاد، اصلاح سبک طراحی داخلی و به طور کلی نیاز به تغییر کاربری بخش هایی از ساختمان، یک بازسازی جزئی یا کلی را می طلبد.

شرکت لوکس سازه با ارائه خدمات بازسازی ویلا، به مشتریان خود امکان تبدیل ویلای فرسوده‌یشان را به یک آثار هنری بی‌نظیر می‌دهد.

بازسازی بخش های مختلف ویلا

بازسازی بخش های مختلف ویلا، می تواند هم به صورت جزئی و هم به صورت کلی انجام شود. در یک بازسازی کلی، طیف گسترده ای از تغییرات را در تمامی بخش های ویلا شاهد هستیم. اما بازسازی جزئی معمولا محدود به تغییر در دکوراسیون و چیدمان داخلی ویلا و حذف برخی از دیوارها می شود. بنابراین چیزی که محرز است، این است که در پروسه بازسازی، امکان حذف، تغییر یا اصلاح تمامی بخش های یک ویلا وجود دارد. بخش هایی نیز مانند دیوارهای حمال، سقف و کف، می توانند بدون تغییر باقی بمانند.

بازسازی ویلا کلاسیک

بازسازی ویلا کلاسیک یکی از خدماتی است که در دفتر معماری لوکس سازه انجام می شود. نمای ویلاهای کلاسیک واقع در شمال کشور، به دلیل شرایط جوی حاکم بر این خطه، زیبایی خود را طی سال ها از دست می دهند و نیاز به بازسازی آن ها می باشد. همچنین ممکن است مایل باشید تا با تغییر جزئیات، گچبری ها و مدل کاغذ دیواری، تغییر و تحولی در فضای داخلی ویلای خود ایجاد کنید.

بازسازی ویلا مدرن

بازسازی ویلاهای مدرن، نسبت به بازسازی ویلاهای کلاسیک، با سهولت بیشتری انجام می شود. ویلاهای مدرن به دلیل سادگی ذاتی خود، راحت تر تخریب می شوند و ساخت مجدد بخش های تخریب شده، با سرعت بیشتری امکان پذیر است. در حالی که پروسه بازسازی ساختمان های کلاسیک به دلیل ظرافت و تجملات ذاتی خود، پیشرفت کندتری دارد.

هزینه بازسازی ویلا در تهران

هزینه بازسازی متاثر از عوامل مختلفی است که در این بخش به آن ها می پردازیم. بسته به متراژ، سبک، سطح و گستردگی تغییرات، مصالح مورد نیاز، خواست و نیازهای کارفرما، هزینه بازسازی ویلا می تواند ارقام مختلفی را شامل شود. بودجه کارفرما نیز عاملی تعیین کننده در هزینه های بازسازی ویلا است. در واقع باید همواره تناسبی بین رقم هزینه ها و رقم بودجه اعلام شده از سوی کارفرما وجود داشته باشد.

از سوی دیگر، بازسازی ویلا کلاسیک، به واسطه گستردگی در جزئیات و دشواری در مراحل تخریب و اجرا، هزینه بیشتری نسبت به بازسازی ویلا مدرن دارد.

بازسازی نمای ویلا

نمای هر ساختمانی، معرف علایق و شخصیت مالک آن است. به همین دلیل، زمانی که وارد مناطق اعیان نشین می شوید، ساختمان هایی را می بینید که اغلب به سبک کلاسیک طراحی شده اند. نمای ویلا جزو اجزای بیرونی یک ساختمان است و بنابراین بیشتر در معرض عوامل و شرایط جوی قرار دارد. تابش مستقیم آفتاب، رطوبت باران، سرعت باد و آلودگی های محیطی، بر روی شکل ظاهری و ساختاری نمای ویلا تاثیرگذارند. بنابراین با گذشت مدت زمانی از ساخت ویلا، نیاز به بازسازی نمای ویلا احساس می شود. بازسازی نمای ویلا شامل تخریب المان های نصب شده فعلی، استفاده از مصالح جدید و نصب المان های بروز و لوکس است. بازسازی نمای ویلای مدرن و کلاسیک باید توسط تیمی باتجربه، با سابقه و خلاق انجام شود تا نتیجه کار، دقیقا مطابق با خواست کارفرما باشد.

بازسازی و باز‌طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

بازسازی فضای داخلی ویلا، تغییراتی چشمگیر را با هزینه ای مقرون به صرفه دربر می گیرد. بازطراحی فضای آشپزخانه، حذف دیوارهای تنها و استفاده از پارتیشن برای جداسازی فضا، تعویض کفپوش، تعویض کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی مجدد، طراحی فضای داخلی به سبک های امروزی، اضافه نمودن کمد دیواری، افزودن سرویس بهداشتی و حمام به اتاق خواب مهمان، طراحی تی وی وال، تعویض لوازم کهنه و چیدمان اسبابی نو، همگی در زمره بازسازی دکوراسیون داخلی ویلا قرار می گیرند.

همچنین در صورتی که افراد جدیدی به خانواده شما اضافه شده اند و تعداد اتاق خواب ها کم است، می توانید با تصرف بخشی از فضای نشیمن و یا بهینه سازی فضاهای پرت، اتاق های جدیدی را برای اعضای خانواده خود، بسازید.

بازسازی ویلا دوبلکس

یکی از کارهایی که می توانید برای تغییر نمای ظاهری و طراحی داخلی ویلای دوبلکس خود انجام دهید، بازسازی آن است. بازسازی ویلای دوبلکس و افزودن اتاق خواب های جدید، ایده فوق العاده ای برای خانوارهایی است که در سال های گذشته، اعضای جدیدی به جمع آن ها اضافه شده است. از آنجایی که ارتفاع سقف در ویلای دوبلکس محدودیت خاصی نسبت به سازه های دو طبقه دارد، بازسازی آن باید توسط طراحی کاربلد و ماهر انجام شود.

مراحل بازسازی ویلا

مشخص کردن فضاهایی که قرار است تغییر کنند، اصلاح شوند، کم یا اضافه گردند، اولین مرحله در پروسه بازسازی هر ساختمانی است. داشتن طرح و نقشه و طراحی پلان، دومین مرحله ای است که بایستی آن را انجام دهیم. از آنجایی که ممکن است در هنگام بازسازی، بخشی از فضاها بدون تغییر باقی بمانند، فضاهای اضافه شده نباید مزاحمتی برای دید قسمت های فعلی ایجاد کنند. این موضوع با عنوان اجتناب از تداخل فضایی در علم معماری مطرح می شود. در ساید دیگر، مساله راحتی افراد در فضای جدید مطرح می شود. بازسازی ویلا و اضافه نمودن قسمت های جدید، نباید تداخلی در مسیرهای دسترسی به بخش های مختلف سازه را به وجود آورد. بنابراین با توجه به چالش های ذکر شده، طراحی پلان، باید توسط فردی متخصص و خلاق انجام شود تا مشکلات بالا به وجود نیاید.

تصمیم گیری در مورد تغییر سبک، انتخاب مصالح و برآورد هزینه ها، مواردی است که باید با مشورت و همفکری مدیریت پروژه و کارفرما، انجام شود.

بازسازی ویلا در رشت

باران های همیشگی، رطوبت و شرایط جوی حاکم بر شهرهای شمالی ایران، ممکن است در آینده ای نه چندان دور، شما را به فکر بازسازی نمای بیرونی بیندازد. بازسازی ویلا در رشت، می تواند به منظور اضافه و احداث المان های جدیدی همچون استخر، آلاچیق، آبنما و باربیکیو انجام شود.

بازسازی ویلا در اصفهان

اگر قصد بازسازی ویلای خود را در شهر اصفهان و مناطق اطراف آن دارید، می توانید از مشاوره و تجربه یک تیم خبره در این زمینه استفاده کنید.

بازسازی ویلا در شیراز

ویلاسازی در مناطق خوش آب و هوای اطراف شهر شیراز، سبب شده تا مالکان ویلاهای قدیمی، به فکر بازسازی ساختمان های قدیمی خود باشند. شما می توانید برای بازسازی ملک خود در هر کجای شیراز، از خدمات مجموعه لوکس سازه در زمینه ساخت، طراحی و بازسازی استفاده کنید.

شرکت بازسازی ویلا

بازسازی ویلا ارزان با توجه به نیروی کار مستعد و فراوان و مصالح با کیفیت در اقصی نقاط ایران، امکان پذیر است. برای دریافت مشاوره رایگان و بازدید از محل پروژه، با شماره تلفن های درج شده در سایت، تماس بگیرید تا راهنمایی لازم در این خصوص، انجام شود.

سوالات متداول

در بازسازی ویلاها معمولا محدودیتی نداریم و با یک طراحی فاز یک و دو مناسب می توان نما را با تمام متریال مطلوب تغییر دهیم.

اگر اضافه کردن تراس به صورت کنسول باشد باید به سازه ساختمان الحاق شود که در بیشتر مواقع سازه ساختمان این امکان را به ما نمی دهد چون بار اضافه کنسول بر ساختمان محاسبه نشده است. مگر اینکه سازه بررسی شود و در صورت قدرت تحمل بار اضافه شود. اما اگر تراس با عقب نشینی دیوار اتاق خواب بخواهد احداث شود مشکلی نداریم.

برای احداث آسانسور بهتر است از آسانسورهای هیدرولیک استفاده کنیم که اتاقک آسانسور نیاز ندارند و موتور در چاله آسانسور تعبیه می شود. اما باید در جای مناسب از ساختمان که با پی و فوندانسیون ساختمان تداخل نداشته باشد چاله آسانسور را اجرا کنیم. یا از بالابرهای ساده و کوچکی که نیازی به چاله آسانسور ندارند استفاده کنیم.

بله ، اگر بخواهیم پله وسیع تر شود باید بخشی از سقف را بشکافیم و پله از سقف عبور کند. فقط باید محل تیرها را شناسایی کنیم.

معمولا در مرحله اول سعی می کنیم تجهیزات روی پشت بام را ساماندهی کنیم، اما تجهیزاتی که قابل جا به جایی نیستند باید در طراحی با المان های مناسب پوشانده شوند تا منظره بدی نداشته باشند.

معمولا بازسازی ویلا شامل بخش نازک کاری یک ساختمان می شود و احتمالا حدود نیمی از هزینه های ساخت ویلا کامل را در بر می گیرد.

ویلاهایی که بسته به سن بنا فرسوده شده اند، ویلاهای که کاربر جدید قصد بهینه سازی فضا را دارد و می خواهد پلان ویلا را تغییر دهد، به طور مثال اتاق خواب اضافه کند، برای بازسازی مناسب هستند.

زمان بازسازی ویلا بستگی به میزان تغییرات دارد ولی معمولا بین 2-6 ماه بازسازی معمولی یک ویلا زمان می برد.

در بازسازی ویلاها معمولا سیستم هایی که داکت های کمتری نیاز دارد را می توانیم انتخاب کنیم زیرا ممکن است داکت های ساختمان محدودیت داشته باشد در بحث کانال کشی با محدودیت رو به رو شویم مگر اینکه از داکت اسپلیت ها استفاده کنیم که داکت ها در زیر سقف قرار میگیرد. اما داکت هایی که باید در جهت عمودی ساختمان حرکت کنند تا به بام برسند ممکن است با محدودیت روبه رو شویم.

می توان از انواع سیستم های تهویه استفاده کنیم، سیستم های گرمایش از کف سیستم های مطلوبی هستند، داکت اسپلیت، کولرهای گازی و … ولی انتخاب این موارد بستگی به سطح بازسازی دارد که به طور مثال می خواهیم کف ویلاها را بازسازی کنیم یا خیر.

5 دیدگاه دربارهٔ «بازسازی ویلا»

 1. آواتار ستاره محمدی
  ستاره محمدی

  سلام خسته نباشید
  برای بازسازی ساختمان قدیمی در مرکز شهر چه کاری باید انجام داد؟ چقدر زمان میبره کل پروژه؟

 2. سلام جناب مهندس خیلی ممنون از بازسازی و تعمیرات ویلا که برای ما انجام دادید بسیار عالی شده تشکر فراوان

 3. سلام روزتون بخیر
  تخریب و بازسازی ساختمان ویلایی در اصفهان چقدر هزینه می برد؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   باید از پروژه شما بازدید حضوری صورت بگیرد و طرح پیشنهادی ارائه بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.