طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا به معماری فیزیکی، عناصر سازمان یافته و اجزای بیرونی ساختمان اشاره دارد. طراحی بیرونی هم ساختارهای فیزیکی و هم طرح های شخصی و هنری مانند رنگ، فرم سقف و متریال، عرشه، پاسیو، محوطه باغ و غیره را در بر می گیرد. طراحی و اجرای نمای خارجی ویلا، مانند هر بخش دیگری از ساختمان سازی، مستلزم رعایت اصول و قواعد خاصی است که از سوی سازمان امور راه و شهرسازی و شهرداری منطقه به پیمانکار ابلاغ می شود. طبیعی است که اگر نمای ویلای شما مطابقت کافی با اصول و استانداردهای وضع شده از سوی سازمان های ذیربط نداشته باشد، مجوز پایان ساخت برای ملک شما صادر نخواهد شد.بنابراین مهو است که پروژه طراحی نمای ویلا شما توجه یک تیم کاربلد و ماهر در این زمینه انجام شود تا نتیجه مورد پسند کارفرما و مورد تایید مراجع ذیربط باشد. پایبندی به اصول طراحی نمای ویلا و پیاده سازی بروزترین تکنیک ها، نتیجه ای ورای انتظارات شما را رقم خواهد زد.

طراحی نمای ویلا

اصول طراحی نمای ویلا

طراحی و اجرای نمای بیرونی ساختمان، مستلزم نکات و سیستم سلسله مراتبی حاکم بر پروژه های ساخت و ساز است. اصول طراحی نمای ویلا، شامل موارد زیر است:

  • انتخاب سبک
  • طراحی پلان
  • انتخاب مصالح
  • برآورد هزینه ها

توضیحات بیشتر راجع به هر یک از این موارد را در بخش های بعدی مطلب بخوانید.

مشاوره رایگان

برای گرفتن مشاوره رایگان از طراحان و معماران مجموعه لوکس سازه جهت طراحی داخلی ساختمان با شماره های زیر تماس بگیرید یا اینکه شماره و مشخصات خود را در فرم روبه رو برای ما ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه با شما ارتباط برقرار نمایند.

انتخاب سبک طراحی نمای ویلا

انتخاب سبک موردعلاقه شما، اولین گامی است که باید برای اجرای طراحی نمای ویلای خود بردارید. سبک طراحی نما تابعی از طراحی داخلی و محوطه سازی فضای سبز ویلا می باشد. بنابراین شما نمی توانید در ویلایی که طراحی داخلی آن به سبک کلاسیک است، طراحی نما را به شیوه ای مدرن انجام دهید. سبک های مختلفی برای طراحی و اجرای نمای ویلا وجود دارد که شما می توانید بسته به سلیقه و بودجه ای که در اختیار دارید، برای انجام آن ها اقدام نمایید. سبک های پرطرفدار برای طراحی نمای ویلا شامل سبک کلاسیک، مدرن، نئوکلاسیک، تلفیقی و روستیک می باشد.

طراحی پلان نمای ویلا

پس از انتخاب سبک موردنظر، نوبت به طراحی پلان نمای ویلا می رسد. طراحی پلان اولیه توسط با توجه به فاکتورهایی همچون متراژ ساختمان، سبک انتخاب شده، متریال و جهت قرارگیری عمارت اصلی ویلا نسبت به محوطه باز، انجام می شود. تیم طراحی با درنظر داشتن این موارد، سعی در این دارد که بهترین ایده ها را با استفاده از جدیدترین ابزار و تکنیک ها، پیاده سازی کند. طراحی پلان اولیه نمای ویلا، با نرم افزارهای شبیه ساز سه بعدی انجام می شود. بنابراین کارفرمای پروژه می تواند هر چهار جهت ساختمان را به صورت کاملا واقعی ببیند و از جزییات طراحی نما، آگاه شود. همچنین در صورتی که مایل به ایجاد تغییرات و اصلاحاتی در ساختار کلی نما یا جزئیات آن باشد، می تواند طی یک جلسه حضوری با تیم طراحی و مدیریت پروژه، نقطه نظرات، خواسته ها و ایده های خود را در خصوص نمای دلخواهش، بیان نماید.

پلان طراحی نمای ویلا، تا چندین مرتبه قابل اصلاح و تغییر است. پس از اینکه نقشه طراحی شده به تایید و امضای کارفرما رسید، برای دریافت تاییدیه از سوی مراجع ذیربط، به شهرداری منطقه و سازمان امور شهرسازی ارسال می شود. پیمانکار پروژه پس از اخذ تاییدیه از این ارگان ها، مرحله ساخت نما را استارت می زند.

شرکت لوکس سازه با ارائه خدمات طراحی نمای ویلا، با استفاده از جزئیات ویژه، فضایی زیبا و شگفت‌انگیز را برای مشتریان خود خلق می‌کند. طراحی نمای ویلا اولین تاثیر را بروری بازدید کنندگان می‌گذارد.

انتخاب مصالح طراحی نما ویلا

انتخاب مصالح مناسب برای نماسازی، یکی از مواردی است که در هنگام ساخت ویلا باید برای آن تصمیم گیری نمایید. هر چقدر متریال انتخابی شما لوکس تر باشد، طبیعتا به بودجه بیشتری برای خرید آن نیاز است. بسته به اینکه سبک نمای بیرونی ویلا چیست، از متریال مختلفی می توانید برای اجرای آن استفاده کنید. برای مثال، در طراحی ویلاهایی به سبک کلاسیک، از متریالی همچون سنگ طبیعی سفید، ابزاری های پیش ساخته گچی و سیمان سفید یا سیاه برای ساخت آن استفاده می کنند.

اما در طراحی نمای ویلا مدرن، متریال مورد استفاده متفاوت از متریال به کار رفته در طراحی کلاسیک است. در طراحی نمای مدرن، از ترکیب شیشه، فلز، سنگ و چوب برای ساخت استفاده می نمایند. دوام مصالح و مرغوبیت آن ها، دو مساله مهم هنگام انتخاب و خرید مصالح است. نکته دیگری که باید در این خصوص ذکر کنیم، این است که بسته به نوع مصالح تان، هزینه دستمزد نیروی کار نیز متفاوت خواهد بود. زیرا برخی از مصالح مثل سنگ طبیعی، نصب پیچیده تری نسبت به مصالح دیگری همچون چوب و شیشه دارند. بنابراین طبیعی است که دستمزد نیروی کار بالاتر برود.

برآورد هزینه های طراحی نمای ویلا

مجموع هزینه های طراحی پلان، خرید مصالح، دستمزد نیروی کار و هزینه اجاره ابزار و تجهیزات، می تواند یک رقم تقریبی از بابت برآورد هزینه های طراحی نمای ویلا را به ما بدهد. برآورد هزینه های طراحی نما به ما کمک می کند تا بتوانیم برنامه ریزی بهتری روی بودجه اختصاص داده شده به ساخت و طراحی ویلای خود داشته باشیم. انتخاب متریالی همچون آجر، چوب و شیشه، بودجه کمتری نسبت به سنگ طبیعی برای خرید نیاز دارد.

طراحی نما ویلا کلاسیک

اجرای نماهای کلاسیک اغلب با جزئیات و تزئینات بسیار زیادی همراه است. نزدیک به 80 درصد المان هایی که در طراحی این سبک می بینید، قطعات از پیش ساخته ای هستند که در کارخانه تولید شده و سپس در محل نمای بیرونی نصب می شوند. در طراحی نمای کلاسیک، خطوط منحنی و خمیده به طرز آشکاری دیده می شوند. قاب دور پنجره های شیشه ای، ستون های مرتفع، سرستون ها، پله های گرد و نیم دایره و گچبری های ابزاری، همگی از ویژگی های طراحی نما به سبک کلاسیک هستند. اهمیت سردر و ورودی در طراحی نمای ویلا به سبک کلاسیک، قابل انکار نیست.

طراحی نما ویلا مدرن

امروزه طراحی نمای ویلا به سبک مدرن، نسبت به سبک های کلاسیک و تلفیقی، طرفداران بیشتری دارد. سادگی، جذابیت و شیک بودن نماهای مدرن، آن را به انتخابی بی رقیب برای طراحی نمای منازل ویلایی و باغ ویلاهای اطراف تهران، کرج و شهرهای شمالی کشور، تبدیل نموده است. به دلیل استفاده از المان های ساده تر در طراحی، هزینه این نوع نماکاری نسبت به نمای کلاسیک، بسیار کمتر است. استفاده از خطوط صاف و زاویه دار از ویژگی های بارز سبک مدرن است که به زیبایی و جذابیت سازه می افزاید.

ترکیب شیشه، چوب، سنگ و فلز، می تواند نمای ساختمان ویلای شما را به یک اثر هنری بی بدیل در میان ویلاهای اطراف، تبدیل نماید.

طراحی نما ویلا روستیک

طراحی نمای ویلا به سبک روستیک، اغلب برای ویلاهای جنگلی و کوهستانی استفاده می شود. طراحی این ویلاها به شکل کلبه های چوبی با سقف های شیب دار است که در برابر رطوبت و بارش مداوم باران، مقاومت بالایی داشته باشد. طراحی نما به سبک روستیک، جذابیت و بکر بودن طبیعت را تا حد زیادی حفظ می کند. همچنین سبک ساخت آن، سازگاری کاملی با شرایط جغرافیایی و آب و هوای منطقه دارد.

چوب، اصلی ترین متریال مورد استفاده در طراحی نما ویلا روستیک است. البته از آنجایی که چوب در برابر رطوبت و موریانه آسیب پذیر است، از یک لایه بتنی و پشم و و شیشه برای ایجاد عایقی میان بدنه بیرونی و فضای داخلی ویلا استفاده می کنند. پنجره های مرتفع شیشه ای و سقف A شکل، جزو مشخصه های ظاهری بارز در طراحی نما به این سبک می باشد.

هزینه طراحی نمای ویلا

هزینه طراحی نمای ویلا به قیمت مواد و مصالح، هزینه نیروی کار، هزینه خرید قطعات پیش ساخته از کارخانه، رقابت پیمانکاران و هزینه طراحی پلان بستگی دارد. ضمن اینکه، پیمانکار باید هزینه های احتمالی و حاشیه سود را به این هزینه ها اضافه کند. اطلاع از حدود قیمت ها در این زمینه، به شما کمک می کند تا پروژه طراحی نمای باغ ویلای خود را، با پیمانکاری ماهر و البته با انصاف استارت بزنید.

نقش نورپردازی در طراحی نمای ویلا

افراد در هنگام روز، دید کاملی نسبت به تمامی جزئیات نمای ویلای شما دارند. اما به محض فرا رسیدن شب و حالت تاریکی، فرد توان دیدن نما و جزئیات آن را ندارد. بنابراین بکارگیری روش های صحیح نورپردازی برای روشن کردن و تقویت جلوه نمای ساختمان، از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از چراغ های مخفی و روش نورپردازی تاکیدی، بهترین راهکار برای نورپردازی و روشنایی نمای ساختمان در هنگام شب است.

طراحی نمای ویلا در تهران

طراحی نمای ویلا در تهران یکی از خدمات ما در مجموعه لوکس سازه است که شما مشتریان عزیز می توانید با شرایط استثنایی آن را درخواست نمایید. دریافت مشاوره و بازدید مکان پروژه، به صورت رایگان بر روی پکیج های اختصاصی طراحی و ویلاسازی وجود دارد.

طراحی نمای ویلا در رشت

طراحی نمای ویلا در رشت را می توانید با مصالح لوکس همچون سنگ های طبیعی، پلکسی، ترموود و چوب اجرا کنید. طراحی نمای اغلب ویلاها در رشت و شهرهای استان گیلان، به سبک مدرن است. حال آن که طراحی به سبک کلاسیک در شهرهایی همچون متل قو و رامسر، طرفداران بیشتری دارد.

طراحی نمای ویلا در اصفهان

انجام پروژه های طراحی نمای ویلا در اصفهان و مناطق خوش آب و هوای اطراف آن، از دیگر خدماتی است که ما در مجموعه لوکس سازه ارائه می دهیم. برای دریافت مشاوره از بخش پشتیبانی و ایجاد هماهنگی های لازم، با شماره تلفن های درج شده در سایت، تماس حاصل فرمایید.

8 دیدگاه دربارهٔ «طراحی نمای ویلا»

    1. سلام وقتتون بخیر باید از ویلای شما بازدید شود تا برآورد هزینه طراحی نما اعلام شود

  1. سلام مهندس جان خیلی ممنون از طراحی نما ویلایی شیکی که برای ما انجام دادید موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.