دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک

دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک

یکی از سبک های بسیار جذاب و دلنشین در طراحی داخلی منزل، سبک دکوراسیون روستیک است. دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک، با به کار بردن عناصر چوبی، باعث خواهد شد تا فضا دلنشین و دوست داشتنی جلوه کرده و کاملا صمیمانه به نظر برسد.

در این مطلب قصد داریم که نگاهی به دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک بیندازیم. با ما همراه باشید.

مزایای دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک

سبک روستیک یا همان سبک روستایی، یکی از سبک های بسیار ظریف و نیازمند کار حرفه ای است. در این سبک که خود نیز شامل زیردسته های زیادی است، هویت زندگی روستایی جای داشته و از این سبب از سقف های چوبی، پنل های چوبی و به طور کلی عناصری که به هر ترتیب با چوب و طبیعت سر و کار داشته باشند، استفاده می شود.

یکی از اصلی ترین نقاط تمایز این سبک، طبیعی بودن عناصر و ایجاد احساس مستقیم در لمس زبری است. به علاوه در این سبک از طراحی داخلی ساختمان، کمترین تمایل به استفاده از تجهیزات و وسایل مدرن را داریم یا حداقل باید این تجهیزات با پوشش قدیمی و طبیعی، کاور شوند.

دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک
دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک

در این سبک از ظرافت قابل لمس خبری نیست و باید عناصر طبیعی با زمختی واقعی خود، جلوه گر باشند. به طور مثال اگر قرار است که از یک میز چوبی در دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک استفاده شود، به هیچ وجه نمی خواهیم که گوشه های میز جلا داده شده و به شکلی کاملا صیقلی؛ تراش بخورند.

کاربرد عناصر و وسایل کار دست در طراحی داخلی منزل به سبک روستیک

در طراحی داخلی ساختمان به سبک روستیک، به اندازه قابل توجهی از وسایل ساخت دست استفاده می شود. از این روی علاوه بر این که در چنین فضایی بار تجهیزات و اسباب و وسایل دست ساز بسیار بالا بوده و ارزشمند به نظر می رسد؛ یک روح طبیعت و زمینی نیز در آن یافت خواهد شد.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی
سبک روستیک در دکوراسیون داخلی
سبک روستیک در دکوراسیون داخلی
سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

آرامش قابل توجه در طراحی داخلی منزل به سبک روستیک، فوق العاده تاثیرگذار بوده و زندگی کردن در چنین محیطی، باعث خواهد شد تا خود را در یک فضای صمیمانه و روستایی یافته و به همان اندازه آرامش و امنیت را تجربه کنید.

در چنین فضایی استفاده از شومینه، میز و صندلی های چوبی، تیر سقفی از چوب بلوط، گلیم و … کاربرد زیاد و معنی داری خواهد داشت. پنجره های چوبی و سقف چوبی نیز تکمیل کننده چنین عمارتی خواهند بود.

سادگی در طراحی داخلی ساختمان به سبک روستیک

برای آن که بتوانید در یک فضای مسکونی، سبک طراحی داخلی روستیک را پیاده سازی کنید، لازم است که پیش از هر چیزی سادگی فضا را مد نظر قرار دهید. در حقیقت چیزی که باعث می شود بتوانید فضای خود را کاملا روستایی دکور کنید، استفاده از مبلمان ساده و در عین حال مستحکم و زخمت، به کار بردن رنگ های طبیعی قهوه ای، سبز، خاکستری و مانند آن ها است. تا حد امکان باید در چنین فضایی از فلز و پلاستیک در کمترین اندازه استفاده شده و به جز آن نیز به جای پارچه های مصنوعی، به سراغ بافت های طبیعی رفته شود.

ایده طراحی داخلی منزل به سبک روستیک
ایده طراحی داخلی منزل به سبک روستیک

فضاهای مناسب پیاده سازی سبک روستیک

شاید در ابتدا فکر کنید که با توجه به ماهیت این سبک، استفاده از آن تنها در کلبه های جنگلی و ویلاهای روستایی جایگاه دارد، اما جالب است بدانید که در چند سال اخیر دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک در آپارتمان های شهری نیز جای خود را باز کرده است. در حقیقت نیز احیای چنین سبک طراحی داخلی در فضایی چون آپارتمان های شهری، می تواند فوق العاده تاثیرگذار بوده و همان حال و هوای روستایی را در قلب شهرهای صنعتی زنده کند.

درست جایی که خبری از آرامش و احساس در آغوش گرفته شدن توسط طبیعت وجود ندارد، با استفاده از این عناصر و پیاده سازی سبک آن، می توان همان حس و حال را خلق کرده و آرامش زیادی را تجربه کرد.

ایده طراحی داخلی به سبک روستیک

تلفیق سبک روستیک و مدرن در طراحی داخلی
تلفیق سبک روستیک و مدرن در طراحی داخلی

ویژگی های سبک روستیک

اگر بخواهیم ویژگی های دکوراسیون به سبک روستیک را در چند بند خلاصه کنیم، این موارد قابل توجه خواهند بود:

  1. به کار بردن رنگ های خنثی
  2. استفاده از وسایل و متریال طبیعی
  3. چیدمان خارج از قرینه سازی
  4. استفاده از وسایل دست ساز
  5. به کار بردن الگوهای بومی و محلی
  6. خطوط منحنی به جای خطوط صاف
  7. دوری از زاویه سازی

البته ممکن است که بنا به ملاحظاتی برخی از این موارد را در فضای مد نظر خود رعایت نکرده و کمی از آن فاصله بگیرید، اما به طور کلی هر آن قدر که سبک طراحی دکوراسیون داخلی شما به این موارد نزدیک تر باشند، سبک روستیک را با جدیت و موفقیت بیشتری پیاده سازی کرده اید.

سخن پایانی

در بالا نگاهی به دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک و عناصری که در این سبک از دکوراسیون و طراحی داخلی ساختمان به کار گرفته می شوند، انداختیم. شما چه ایده هایی در این زمینه داشته و اگر قرار باشد که طرحی برای دکوراسیون داخلی به این سبک ارائه دهید، از چه عناصر و وسایلی در آن استفاده خواهید کرد؟ نظرات خود در این خصوص را با ما و کاربران وب سایت به اشتراک بگذارید.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.