پیمانکار بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان در تهران

زمانی که تصمیم به بازسازی منزل خود می گیرید، مهم ترین کار پیدا کردن یک پیمانکار بازسازی آپارتمان با سابقه و تجربه بالا است. انسان ذاتا موجودی است که تغییر را می پسندد و این موضوع راجع به محیط اطراف او نیز تعمیم می یابد. بنابراین اگر مایلید تا تغییراتی را در محیط داخلی و خارجی آپارتمان خود اعمال کنید، می توانید با یک پیمانکاری بازسازی آپارتمان در این خصوص مشورت نمایید و مراحل کار را با کمک و راهنمایی آن ها آغاز کنید. حسن بزرگ بازسازی نسبت به تخریب و نوسازی کامل این است که نیازی به اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و سازمان شهرسازی ندارید. همچنین با هزینه ای بسیار کمتر، می توانید سبک طراحی داخلی منزل و خارجی را به طور کامل، تغییر دهید.

پیمانکار بازسازی آپارتمان

بازسازی کلی یا بازسازی جزئی؟

بازسازی آپارتمان می تواند به دو صورت کلی و جزئی انجام شود. بازسازی جزئی معمولا شامل تغییر دکوراسیون داخلی و تغییر کاربری برخی از فضاها می شود. ابجاد تغییرات بنیادین در نقشه آپارتمان، عملیات تقویت استحکام سازه، حذف فضاهای مرده و تبدیل آن ها به مناطق مفید، بازسازی کلی ساختمان را شامل می شود.

پیمانکار بازسازی آپارتمان

مراحل بازسازی آپارتمان

بازسازی ساختمان، دارای مراحلی است که ترتیب و دقت در انجام آن ها، حرف اول را می زند. در این بخش با مراحل مختلف بازسازی ساختمان بیشتر آشنا می شویم.

1. لیستی از قسمت‌ هایی که می خواهید بازسازی کنید را تهیه نمائید؛

پیش از صحبت با یک پیمانکار ساختمان، نیاز است که لیستی از قسمت هایی که قصد تغییر و بازسازی آن ها دارید را تهیه نمایید. اهمیت تهیه این لیست، به دلیل تاثیری است که در استخدام نیروی کار، هزینه ها و خرید مصالح می گذارد. در این لیست، بازسازی هر قسمت از آپارتمان را به همراه جزئیات و توضیحات دقیق، ذکر نمایید تا روند کار با سرعت و دقت بیشتری پیش برود.

۲. با یک پیمانکار زبده و ماهر ارتباط برقرار نمائید؛

پیمانکار بازسازی آپارتمان، به واسطه تجربه و مهارتی که طی سال ها فعالیت در این زمینه بدست آورده است، قادر است تا پروژه شما را نیز به نحو احسن پیش ببرد. یک تیم پیمانکاری حرفه ای، متشکل از مهندسین نقشه کش، طراح و نیروی قوی در زمینه بازسازی و اجرا است. بنابراین شما می توانید بدون کوچکترین نگرانی، کار خود را به آن ها بسپارید.

3. برآورد حدودی هزینه ها را انجام دهید؛

پس از تهیه لیست قسمت های بازسازی و عقد قرارداد با یک پیمانکار بازسازی ساختمان، نوبت به برآورد حدودی هزینه ها می رسد. برآورد هزینه و بودجه بندی با توجه به موارد زیر تعیین می شود:

 • طراحی پلان
 • خرید مصالح
 • اجاره ابزار و تجهیزات
 • دستمزد نیروی کار
 • بیمه کارگران
 • تخریب
 • دفع نخاله

و غیره.

بازسازی بخش های مختلف آپارتمان

در این مطلب، راجع به بازسازی بخش های مختلف یک آپارتمان صحبت می کنیم.

1.     بازسازی دیوار آپارتمان

در هنگام بازسازی آپارتمان، ترکیب دیوارهای حمال تغییری نمی کند. همانطور که از نام این دیوارها پیداست، وظیفه حمل سقف و نبشی را بر عهده دارند. دیوارهای فرعی، دیوار تنها و دیوار پشت تلویزیون، مواردی هستند که مورد بازسازی قرار می گیرند. برای بازسازی دیوار آپارتمان، ابتدا بخشی یا همه آن را تخریب می کنند و سپس با آجرچینی مجدد و کشیدن گچ و خاک، دیوار جدیدی می سازند. برای تزئین دیوار، می توانید از رنگ آمیزی, کاغذ دیواری، آینه کاری، گچ بری ساده یا طرح دار، سنگ های دکوراتیو، پوستر و انواع دیوارپوش (مثل دیوارپوش چرمی، چوبی، سه بعدی و سنگی) استفاده نمایید.

استفاده از المان های دکوراتیو و روش های بازسازی دیوار، کاملا به سبک طراحی داخلی شما بستگی دارد. برای مثال، در آپارتمانی به شبک کلاسیک، اغلب از گچبری و آینه کاری برای بازسازی دیوار استفاده می کنند. در حالیکه در یک آپارتمان مدرن، چوب، ترموود و شیشه، مصالح پرکاربردتری هستند.

چگونه یک پیمانکار خوب برای بازسازی ساختمان پیدا کنیم؟

2. بازسازی کف آپارتمان

کف آپارتمان شما نیز با ایجاد تغییراتی، می تواند جلوه ای بسیار زیبا و جذاب پیدا کند. بسته به اینکه قصد بازسازی کدام یک از قسمت های خانه را دارید، می توانید از متریال متناسب با همان قسمت استفاده کنید. انواع کفپوش برای بازسازی کف آپارتمان، شامل موارد زیر است:

· پارکت و لمینت

پارکت و لمینت دو کفپوش زیبا و بادوام برای کفسازی آپارتمان هستند. از این نوع کفپوش می توان برای بازسازی کف پذیرایی، نشیمن، راهروها و آشپزخانه استفاده کرد. اگر کفپوش از چوب کاملا طبیعی ساخته شده باشد لمینت و اگر یک یا دو لایه ام‌دی‌اف نازک همراه با چوب باشد، لمینت نامیده می‌ شود.

· کفپوش PVC

کفپوش PVC از چند لایه رزین بهه فشرده ساخته شده و در طرح های مختلف چوبی و سنگی موجود است. این نوع کفپوش مورد علاقه پیمانکار بازسازی آپارتمان است؛ زیرا قابلیت چسباندن بر روی کف را دارد.

· سنگ طبیعی

سنگ طبیعی جزو مصالحی است که از دیرباز برای ساخت کف، دیوارها و سقف ها از آن استفاده می کردند. کفپوش سنگ طبیعی، گران تر از سایر مصالح دیگر است؛ اما به همان میزان نیز زیباتر و با دوام تر است.

· سنگ مصنوعی و پلکسی

سنگ مصنوعی و پلکسی، طرح سنگ طبیعی می باشد و قیمتی ارزان تر نسبت به سنگ طبیعی دارد.

· سرامیک

سرامیک از دیگر مصالحی است که برای بازسازی کف از آن استفاده می شود. سرامیک سفال پخته است که لایه روی آن، طرح های متفاوت و زیبایی دارد.

بازسازی کف آپارتمان

3. بازسازی سقف آپارتمان

سقف آپارتمان نیز ممکن است به دلیل رطوبت باران و یا نشتی آب از طبقات بالایی، نیاز به بازسازی داشته باشد. برای بازسازی سقف، باید لایه گچ قبلی تراشیده شده و سپس بک مرتبه دیگر، گچ و خاک بر روی آن کشیده شود. برای تزئین سقف، می توانید متناسب با سبک منزلتان، از گچبری، رنگ آمیزی و یا بلکا استفاده کنید.

4. بازسازی اتاق خواب ها

یکی دیگر از بخش هایی که پیمانکار بازسازی آپارتمان می تواند تغییر و تحولاتی مثبت در آن اجرا کند، اتاق خواب های شماست. اضافه کردن کمد دیواری، رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری و تغییر چیدمان داخلی، از جمله مواردی است که می توانید برای بازسازی اتاق خواب های یک آپارتمان انجام دهید.

5. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام شامل تعویض شیرآلات، کاشی ها، سرامیک کف، سنگ توالت و جایگزینی آن ها با موارد جدید می شود. اضافه نمودن سرویس توالت فرنگی و تغییر در نورپردازی، جزو کارهایی است که می توان از پیمانکار بازسازی ساختمان، انجام آن را درخواست کرد.

6. بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه علاوه بر تعویض شیرآلات و لوله کشی های قدیمی، شامل نوسازی سقف، کف، دیوارها و کابینت ها نیز می شود. همچنین شما می توانید طراحی آشپزخانه خود را به طور کامل تغییر داده و آن را به سبک جزیره، گالری یا خطی بسازید.

7. بازسازی نشیمن و پذیرایی

پیمانکار بازسازی آپارتمان با حذف یا اضافه نمودن دیوارهای فرعی، تعویض کفپوش و بازطراحی سقف، می تواند تغییراتی کلی در این محیط اعمال کند. موارد دیگر شامل استفاده از کاغذ دیواری، انجام گچبری، کناف، نصب دیوارکوب  و تغییر شیوه نورپردازی است که باید توسط تیمی ماهر انجام شود.

انواع قرارداد با پیمانکار بازسازی ساختمان

پیمانکار بازسازی ساختمان، می تواند به سه روش زیر با شما قرارداد ببندد:

1. پیمانکاری با مصالح

در این روش علاوه بر هزینه پیمانکاری و دستمزد کارگران، مبلغ فاکتورهای خرید مصالح نیز باید توسط کارفرما به تیم اجرا پرداخته شود.

2. پیمانکاری بدون مصالح

در این روش، مسئولیت خرید مصالح به عهده شخص کارفرما است و تنها هزینه دستمزد پیمانکار و نیروی کار پرداخته می شود.

3. پیمانکاری درصدی

در این روش به جای پرداخت روزمزدی، دستمزد نیروی کار و پیمانکار، درصدی از هزینه های کل می باشد.

نکات مهم در عقد قرارداد بازسازی ساختمان

نکات زیر را در هنگام عقد قرارداد برای بازسازی ساختمان، رعایت کنید.

 • درج مشخصات کامل شرکت پیمانکار بازسازی ساختمان و کارفرمای پروژه. (نام و نام خانوادگی کامل، کد ملی، آدرس کامل محل سکونت، آدرس محل کار و غیره)
 • تعیین مسئولیت پیمانکار بازسازی ساختمان اعم از مسئول خرید مصالح، تخریب و خروج نخاله‌
 • تعیین برند، درجه کیفی و سقف قیمت مصالح
 • تعیین مسئولیت پرداخت هزینه اجاره ابزار و تجهیزات
 • تخصیص بودجه برای بخش های مختلف بازسازی آپارتمان
 • تعیین تکلیف در مورد مسئولیت فروش ضایعات و نخاله های ساختمانی
 • تعیین تکلیف راجع به درآمد حاصل از فروش نخاله های ساختمانی
 • تعیین نحوه پرداخت دستمزد
 • دریافت اجازه نامه از همسایگان برای بازسازی آپارتمان
 • برنامه زمانبندی کار و تاریخ اتمام
 • برآورد هزینه و برنامه پرداخت
 • بندهای توقف کار و توقف پرداخت
 • تعیین خسارت برای هر دو طرف در صورت عدم پایبندی به بندهای قرارداد

هزینه پیمانکاری بازسازی ساختمان

هزینه پیمانکاری بازسازی ساختمان به عوامل زیر بستگی دارد:

 • متراژ
 • سبک طراحی
 • ابعاد هر قسمت
 • مصالح
 • جزییات و گستردگی کار

و غیره.

پیمانکار بازسازی ساختمان با لوکس سازه

اگر نیاز به مشاوره و کمک در زمینه بازسازی آپارتمان خود دارید، می توانید پروژه خود را به دست شرکت های تخصصی معماری بسپارید. بازسازی آپارتمان یکی از خدمات ما در مجموعه لوکس ازه است که توسط افرادی خبره، باتجربه و توانمند انجام می شود. در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و بازدید از محل پروژه، با یکی از شماره تلفن های درج شده در وبسایت ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به بازسازی بخش های مختلف ساختمان، نکات مهم در هنگام عقد قرارداد و هزینه های آن پرداختیم. در صورت داشتن هر گونه سوال، ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.