طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

برای آن که بتوانید نمای یک ساختمان ویلایی را به اندازه کافی جذاب بسازید، لازم است که از طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه یا بیشتر به صورت حرفه ای برخوردار شوید. در گروه تخصصی لوکس سازه، بهترین ایده ها برای طراحی نماهای ساختمانی عرضه شده و شما می توانید با سپردن کار طراحی نمای عمارت مورد نظر خود به این گروه تخصصی، بهترین تجربه را در این زمینه داشته باشید.

در ادامه نگاهی به برخی از جزئیات طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه خواهیم داشت.

طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه چطور انجام می شود؟

 

با نگاهی به سازه های مختلف، بهتر درک خواهید کرد که در ساخت و ساز امروزی، ساختمان های مختلفی به محیط اطراف ما اضافه شده که برخی از آن ها دارای طبقات متعدد و برخی دیگر چون ویلاها یک طبقه هستند. به نظر می رسد که نماسازی در عمارت های مرتفع، اگر چه زحمت و هزینه بیشتری می طلبد، اما به دلیل گستردگی فضا راحت تر باشد. در حالی که در نماسازی یک عمارت ویلایی یک طبقه، فرصت زیادی برای استفاده از سبک طراحی خود نداشته و باید همه چیز را در فضایی محدود، پیاده سازی کنید.

طراحی نمای بیرونی ساختمان یک طبقه
طراحی نمای بیرونی ساختمان یک طبقه
نمونه طراحی نما ویلای یک طبقه
نمونه طراحی نما ویلای یک طبقه
طراحی نمای ساختمان ویلایی
طراحی نمای ساختمان ویلایی

ضوابط طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

 

ضوابط مشخصی برای طراحی نمای ساختمان در مناطق جغرافیایی مختلف وجود دارد که خواه یا ناخواه افراد باید در ساخت و ساز و همین طور نماسازی به آن ها اتکا داشته و تک به تک را رعایت کنند. به طور مثال در هر شهری یا کشوری، قوانین و مقررات برای طراحی نمای ساختمان های یک طبقه، دارای تمایزهایی بوده که شما می توانید از طریق شرکت های طراحی نمای ساختمان، نسبت به آن ها اطلاعات دقیقی به دست بیاورید. بخشی از این قوانین الزامات بوده و باید کاملا رعایت شوند. برخی دیگر در غالب پرهیزها قرار می گیرند که ممنوع بوده و نباید در نماسازی خود، چنین مواردی را انجام داده باشید.

به طور مثال استفاده از مصالحی خاص با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه، مورد بحث بوده یا به لحاظ مقاومت در برابر آلودگی هوا و فرسایش، انتخاب ها جهت گیری می شوند.

 سنگ نمای ساختمان ویلایی
سنگ نمای ساختمان ویلایی
سنگ نمای ساختمان ویلایی مدرن
سنگ نمای ساختمان ویلایی مدرن

همین طور به طور نمونه رنگ مورد استفاده در نمای ساختمان، باید با رنگی که در ساختمان های مجاور به کار گرفته شده، یک تراز و همخوانی داشته باشد.

به همین ترتیب اگر بخواهید در طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه از شیشه یا فلز استفاده کنید، این مقدار نباید از 60 درصد مساحت کلی نما، تجاوز کند. طراحی نمای ساختمان با در نظر گرفتن این موضوع، طرح را به شکلی ارائه خواهد کرد که تناسب لازم در آن وجود داشته باشد. این باعث خواهد شد تا پس از اجرای نما، شکایت روی آن نیامده و مشکلی نداشته باشد.

از طرفی دیگر رنگ هایی که باید در نمای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرند، هرگز نمی توانند از دسته رنگ های تند یا به هر شکلی نامتعارف باشند. در حقیقت لازم است که وزن منطقه حفظ شده و در نما چیزی که از عرف بیرون بزند، وجود نداشته باشد.

در نهایت لازم به ذکر است که استفاده از مصالحی در طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه، هرگز نباید از نوع یا فرمی باشند که تیز و برنده بوده و احتمال آسیب رسیدن به افراد دیگر از طریق آن ها وجود داشته باشد.

در نظر داشته باشید که استانداردها و الزامات برای طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه به مواردی که در بالا گفتیم محدود نشده و دارای جزئیات به مراتب بیشتری هستند که باید حتما از سوی تیم طراحی مد نظر قرار داده شوند.

طراحی نمای ساختمان ویلایی به سبک کلاسیک
طراحی نمای ساختمان ویلایی به سبک کلاسیک
طراحی نمای ساختمان ویلایی به سبک مدرن
طراحی نمای ساختمان ویلایی به سبک مدرن

خلاصه ای از اصول و استانداردهای طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

در نهایت، اصولی برای طراحی نمای ساختمان یک طبقه را دوره می کنیم:

  • لزوم حفاظت کامل در برابر تغییرات جوی و آب و هوایی
  • عایق بودن نمای ساختمان ویلایی
  • رابط بودن بین دو بخش داخلی و بیرونی عمارت
  • معرف بودن نما در هویت سازه
  • قرار داشتن در عرف منطقه ای
  • سازگاری با شرایط محیطی و جغرافیایی

سخن آخر

برای آن که بتوانید بهترین طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه را داشته و نتیجه گیری عالی از آن در عمارت ویلایی خود را تجربه کنید، این کار را به تیم های خبره و حرفه ای بسپارید. گروه تخصصی لوکس سازه، بهترین پروژه ها در این زمینه را از صفر تا 100 پیش برده و بهترین تجربه را برای شما به همراه خواهد داشت.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.