دکوراسیون داخلی مشاور املاک

دکوراسیون داخلی مشاور املاک

دکوراسیون داخلی مشاور املاک تاثیر بسزایی در جذب مشتریان و رهگذرانی که از کنار محل کسب شما عبور می کنند، دارد. بسیاری از صاحبان مشاور املاک متوجه تاثیری که دکوراسیون داخلی مغازه می تواند بر روی ذهن مخاطب داشته باشد نیستند. یک دکوراسیون ساده و بی نظم، موجب آشفتگی در ذهن مشتری می شود و حتی ممکن است تمایلی برای ورود به مغازه شما از خود نشان ندهد. این در حالی است که مغاره هایی با دکوراسیون شیک، به مراتب نسبت به سایر رقبای خود در جذب مشتری و انجام معاملات بیشتر، موفق ترند. به همیت جهت تصمیم گرفتیم تا با نگارش یک مطلب در رابطه با چیدمان و طراحی داخلی مشاور املاک، راجع به اهمیت دکوراسیون، نکات مهم در طراحی داخلی ساختمان و شیوه جذب مخاطب با استفاده از ایده های نو در نحوه چیدمان و نورپردازی، اطلاعاتی مفید را در خدمت شما خوانندگان گرامی قرار دهیم.

 

پس از خواندن این مقاله به عنوان یک مدیر مشاور املاک، دید شما نسبت به قبل از مطالعه این اطلاعات تغییر کند و می بر روی سرمایه گذاری در امر طراحی دکوراسیون داخلی، تامل بیشتری داشته باشید. برای یادگیری این موارد و آگاهی از اهمیت آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی مشاور املاک، در ادامه این نوشتار همراه ما باشید.

اهمیت طراحی داخلی دفتر مشاور املاک

همه ما به عنوان شهروندان یک جامعه، دارای دیدگاه ها، شخصیت و سلایق متفاوتی هستیم. این تفاوت در دیدگاه، می تواند در طراحی داخلی دفاتر کار، به اشکال متفاوت بروز کند. در واقع دکوراسیون داخلی هر مجموعه کاری، با الهام از شخصیت، علایق و ایده های او انجام می شود. دفتر کار شما، تنها محل کسب و کارتان نیست. اینجا، جایی است که بیشتر اوقات خود را در روز در آن می گذرانید و بنابراین بسیار مهم است به روشی که شما می خواهید و مبتنی بر ترجیحات شخصی تان، طراحی شود تا در آن احساس راحتی داشته باشید. ضمن اینکه یک طراحی جذاب و حساب شده، میزان بهره وری محل کار شما را در بالاترین سطح نگه می دارد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مشاور املاک

بر اساس تجربه ای که به واسطه سال ها فعالیت در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی منازل و دفاتر کاری مختلف به دست آوردیم، نکاتی را برای انجام بهترین دکوراسیون داخلی مشاور املاک ذکر می کنیم. امید است که این نکات را در امر طراحی داخلی محیط کاری خود بکار بگیرید تا نتیجه دلخواه و مطلوب تان حاصل شود. در اینجا 11 مورد از مهم ترین نکاتی را که باید برای طراحی بهتر فضای خود در نظر بگیرید، با شما به اشتراک می گذاریم.

1. مدیریت فضا

عملکرد و بهره وری مناسب از ویژگی های اصلی هر دفتر کار مشاور املاک است. برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی مشاور املاک، باید از فضای خود به شکلی بهینه استفاده نمایید. شما باید تعداد کارمندان خود و فضای موردنیاز برای هر یک از آن ها را محاسبه نمایید. یکی از روش های بهینه سازی فضا، استفاده از فضاهای کاری مشترک باشد. منظور از فضاهای کاری مشترک این است که به جای خرید دو میز، یک کانتر طراحی کنید تا دو تا 3 کارمند پشت آن قرار گیرند و به انجام کار خود مشغول باشند.

2. رعایت راحتی در طراحی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی مشاور املاک درنظر بگیرید، راحتی در رفت و آمد و حرکت بین لوازم موجود در دفتر کار است. وقتی یک مشتری به دفتر کار شما مراجعه می کند، باید بتواند از راهی مستقیم و بدون مانع به بخش پذیرش برسد. در نظر گرفتن راحتی در هنگام طراحی داخلی، باعث افزایش بهره وری محیط می شود.

3. طراحی قسمت پذیرش

طراحی قسمت پذیرش در دفتر مشاور املاک، از اهمیت زیادی برخوردار است. قسمت پذیرش جایی است که اولین برداشت در ذهن مخاطب صورت می گیرد. به همین دلیل مهم است که بهترین ایده ها را برای طراحی و اجرای قسمت پذیرش ارائه دهید تا تاثیرگذاری محیط بر روی مراجعه کنندگان بیشتر شود.

4. شیوه نورپردازی

با استفاده از انواع روش های نورپردازی، می توانید به راحتی خلق و خوی فضای داخلی خود را تغییر دهید. استفاده خلاقانه از شیوه های نورپردازی، سبب می شود تا المان های موجود در فضا بهتر دیده شوند و در کل به جذابیت محیط شما افزوده می شود. نور بیشتر به شما کمک می کند تا هنگام حضور در محیط کاری خود، احساس راحتی بیشتری داشته باشید. همچنین فراموش نکنید که یک محیط تاریک و فاقد نور کافی، تاثیری منفی بر روی ذهن مخاطب دارد و احساس راحتی در آنجا ندارد. درک این نکته مهم است که چگونه استفاده از روش های نورپردازی محیطی و تاکیدی، می توانند بر فضای داخلی شما تأثیر بگذارند و تعادل مناسبی را در دکوراسیون داخلی مشاور املاک برقرار نمایند.

5. نحوه چیدمان

نحوه چیدمان لوازم و وسایل، در طراحی دکوراسیون داخلی مشاور املاک بسیار مهم است. بعضی اوقات، حتی یک تغییر کوچک در نحوه چیدمان، می تواند تفاوت بزرگی در نمای کلی شما ایجاد کند. با دریافت مشاوره از یک مجموعه فعال در حوزه طراحی داخلی، می توانید چیدمان لوازم را به گونه ای انجام دهید که سازگاری بیشتری با باقی المان های موجود داشته باشد. در واقع نوع لوازم و نحوه چیدمان آن ها، باید در تکامل ترکیب رنگ، شیوه نورپردازی و سبک طراحی محیط شما باشد.

6. استفاده از ترکیب رنگی مناسب

این یک حقیقت است که رنگ ها بر مغز ما تاثیر می گذارند. برخی انرژی زا هستند، برخی دیگر آرامش بخشند و برخی از آن ها حتی می توانند تحریک کننده باشند! بنابراین انتخاب رنگ در یک فضای اداری بسیار مهم است و باید برای انتخاب آن، به دقت برنامه ریزی شود.

استفاده از رنگ های مناسب و مکمل، کمک می کند تا طراحی دکوراسیون داخلی مشاور املاک شما، الهام بخش و سرشار از احساس انرژی مثبت باشد. بنابراین بسته به اینکه چه سبک از طراحی را در پیش گرفته اید (کلاسیک، مدرن یا نئوکلاسیک)، باید رنگ های متناسب با آن را برای رنگ آمیزی یا خرید کاغذ دیواری، در نظر بگیرید. بهترین انتخاب برای سبک مدرن، رنگ های خنثی مانند مشکی، سفید، طوسی و قهوه ای است که می توانند با رنگ های مکمل خود مثل زرد و آجری ترکیب شوند. اگر دکوراسیون داخلی مشاور املاک کلاسیک است، از رنگ های بژ، مونوکروم و کرمی برای رنگ آمیزی دیوارها یا خرید کاغذ دیواری استفاده نمایید.

8. انتخاب میز، صندلی و مبلمان راحت

به عنوان مدیریت دفتر مشاور املاک، شما ساعات زیادی را در طول روز، در دفتر خود سپری می کنید. بنابراین راحتی جسمی و روحی شما، به لحاظ اولویت بندی، در درجه اول قرار می گیرد. صندلی های خریداری شده برای دفتر مشاور املاک، به طور خاص باید به درستی از ناحیه کمر و گردن شما حمایت کنند تا نشستن های طولانی،  باعث ایجاد درد نشود. به همین دلیل، صندلی های قابل تنظیم بهترین انتخاب در طراحی داخلی دکوراسیون مشاور املاک هستند. روزگاری که صندلی های مدیریتی حجیم ترند بوده اند، گذشته است! امروزه مدل های زیادی برای خرید صندلی مدیریتی و کارمندی وجود دارد که ضمن داشتن زیبایی و ظرافت در طراحی، قابل ست کردن با سبک مبلمان اداری شما هستند و نشستن بر روی آن ها، راحت است.

خرید مبلمان زیبا و راحت نیز تاثیر زیادی بر روی تجربه و حس مشتریان دارد. آن ها ممکن است برای انجام یک معامله، ساعت های طولانی در دفتر شما مهمان شوند. بنابراین مهم است که در طی مدت حضورشان، احساس راحتی و آرامش داشته باشند.

9. تخصیص فضای ذخیره سازی

سازماندهی یکی دیگر از موارد ضروری است. وقتی همه چیز جای مخصوص به خودش را دارد، تمیز نگه داشتن فضا بسیار ساده تر است! بنابراین ذخیره سازی در هر فضای اداری کلیدی است. به ویژه در فضاهایی مانند کمد که می توانید آشفتگی های محیط را پشت درهای بسته پنهان نمایید. شما می توانید فضای ذخیره سازی را به صورت کمد یا قفسه هایی در گوشه و کنار دفتر کار خود تعبیه کنید. با ایجاد فضای ذخیره سازی در دکوراسیون داخلی مشاور املاک، می توانید فایل ها و دفاتر مربوط به هر بخش را در جای خود قرار دهید. مقل دفاتر فروش، اجاره، رهن کامل و یا طبقه بندی املاک بر اساس مناطق.

10. استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی

استفاده از گیاهان و گل ها در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری، همیشه ایده خوبی است. استفاده از گلدان های گل طبیعی به یک فضا جان می ‌بخشد، رنگ‌ هایی را به سبک حاکم بر طراحی داخلی شما اضافه می‌ کند و در نهایت، محیط کاری شما را جذاب ‌تر می‌ نماید و حتی تأثیرات مثبتی روی مغز ما می‌گذارد. و اگر همه دلایلی که برای استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی ذکر کردیم کافی نباشد، آیا می‌دانید که وجود گیاهان می ‌توانند کیفیت هوا را بهبود ببخشد؟

11. طراحی پنجره های بزرگ برای دریافت نور طبیعی

کیفیت فضای کار چیزی است که روز به روز اهمیت بیشتری در طراحی داخلی اداری پیدا می کند. و نور طبیعی در لیست اولویت ها بسیار بالاست! نور طبیعی هم برای سلامتی و هم برای خلق و خو فواید بسیار ارزشمندی دارد و همه باید به آن دسترسی داشته باشند! این روزها، پنجره های بزرگ از کف تا سقف یک راه حل بسیار رایج برای پوشاندن فضای داخلی اداری با نور طبیعی است.

چه بخش هایی در دکوراسیون داخلی مشاور املاک، طراحی می شوند؟

امروزه دفاتر مشاورین املاک، متراژ بالایی دارند و شامل دپارتمان های تخصصی می شوند. بنابراین باید در مورد هر بخش از آن، طرح و ایده ای ناب و امروزی داشت. بخش هایی که در دکوراسیون داخلی مشاور املاک طراحی می شوند، شامل موارد زیر هستند:

  1. طراحی فضای خارجی املاک
  2. طراحی ورودی مغازه املاک
  3. طراحی دکوراسیون داخلی املاک
  4. طراحی فضای مشاوره
  5. طراحی فضای مذاکره و عقد قرارداد
  6. طراحی اتاق کنفرانس

طراحی هر کدام از این بخش ها، با یکسری نکات و مواد مهم همراه است که اجرای آن، به عهده مهندسین معماری در بخش طراحی پلان و نقشه کشی می باشد.

دکوراسیون داخلی مشاور املاک با لوکس سازه

اگر قصد پیاده سازی طراحی منحصر به فردی را برای دفتر مشاور املاک خود دارید، باید با یک تیم با تجربه در این زمینه مشورت نمایید. مهندسین ما در مجموعه لوکس سازه، به پشتوانه تخصصی که در طی سال ها تجربه به دست آورند، آماده ارائه خدمات در بالاترین سطوح به شما مشتریان عزیز در خصوص دکوراسیون داخلی مشاور املاک هستند. برای دریافت مشاوره رایگان و پاسخ دهی به سوالات تان، با شماره تلفن های درج شده در سایت، تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا مهم ترین نکات در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی مشاور املاک را به همراه نحوه پیاده سازی آن ها با شما خوانندگان عزیز به اشتراک بگذاریم. در صورت داشتن هر گونه سوال یا پیشنهاد، گفته های ارزشمند خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.