طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی

طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی

طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی تاثیرگذاری قابل توجهی در شرایط زندگی، آرامش و احساس امنیت در زندگی امروزی داشته و با عبور از شلوغی روزمره و زندگی در شهرهای بزرگ و پرترافیک، از اهمیت به مراتب بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است. این روزها با سبکی از شهرسازی روبرو هستیم که همه چیز را تنگ و بسته کرده و گویا نفس کشیدن در هوای تازه، به آرزویی بزرگ تبدیل شده است.

با این حساب بیش از همیشه به خلاقیت زیاد در طراحی داخلی ساختمان مسکونی  نیاز داریم تا آن چیزی را که در ساختار شهرنشینی از دست داده ایم، به شکلی دیگر داخل خانه ها دوباره به دست بیاوریم.

در این مطلب با ما همراه باشید تا نگاهی به چند و چون طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی بیندازیم.

همه چیز درباره طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی

 

در صورتی که طراحی داخلی ساختمان های مسکونی به شکلی مناسب و اصولی و البته با استفاده از خلاقیت بالا انجام شود، می توان از فضاهای ساده و حتی کوچک، زیبایی و راحتی قابل ملاحظه ای را خلق کرده و به دست آورد. ممکن است که شما در این خصوص ایده هایی داشته باشید، اما لازم است بدانید که طراحی داخلی منزل مسکونی چیزی کاملا تخصصی بوده و با سپردن آن به تیم های تخصصی طراحی داخلی چون تیم حرفه ای لوکس سازه، می توانید بهترین براورد از فضای کنونی منزل خود را داشته و دکوراسیون داخلی آن را به شکل اصولی و کاربردی پیش ببرید.

طراحی داخلی یک ساختمان مسکونی باید به شکلی باید که در روحیه تک تک اعضای خانواده تاثیر مثبت بر جای بگذارید. خلق آرامش و زیبایی و در عین حال مدرنیته یا بازگشت به استانداردهای کلاسیک، همگی باید از سوی طراح داخلی مورد توجه قرار گرفته و به مرحله پیاده سازی وارد شوند.

طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی
طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی

طراحی داخلی سالن پذیرایی

 

یکی از مهم ترین بخش هایی از منازل مسکونی که باید در فرایند طراحی داخلی مورد توجه قرار بگیرد، سالن پذیرایی است. سالن پذیرایی به شکلی بخش اصلی و مرکزی در هر خانه ای بوده و دکوراسیون آن بیش از هر جای دیگری به چشم می آید. رنگ به کار رفته در دیوار سالن پذیرایی یا استفاده از کاغذ دیواری و پوستر دیواری، لوستر، نورپردازی، پرده ها، فرش و مبلمان، تابلوها و … هر یک به شکلی در جذابیت این محوطه تاثیرگذار هستند.

طراحی داخلی آشپزخانه

 

آشپزخانه قلب هر منزل مسکونی بوده و در صورتی که دکوراسیون داخلی و طراحی آن به اندازه کافی مناسب و موثر نباشد، ممکن است اثرگذاری منفی بر روحیه افراد خانواده داشته و به طور کلی سطح انرژی اعضای خانواده را کاهش می دهد. از این روی لازم است که حتما در طراحی داخلی آشپزخانه، تمام المان ها را در نظر گرفته و به طور تک به تک و البته در یک قالب کلی به آن ها بپردازید. به طور مثال باید در یک ساختار طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی در بخش آشپزخانه، به کف پوش، دیوارپوش، کابینت ها، سقف کاذب، چیدمان و … بپردازید تا با هم در یک قالب کلی، بهترین نموداری را داشته باشند.

طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی با ایده های مدرن

طراحی داخلی اتاق خواب

 

از آن جایی که اتاق خواب در هر منزل مسکونی، محلی برای آسودگی و استراحت کردن است، باید دکوراسیون و نحوه طراحی آن نیز به شکلی باشد که به خوبی همین حس را القا کند. به کار بردن رنگ های آرامش بخش و همین طور نورپردازی ملایم در اتاق خواب های منازل چه اتاق خواب های بزرگسالان باشد و چه اتاق خواب کودکان، باید در راستای ایجاد محلی برای استراحت کردن و دوری از شلوغی و ترافیک های کاری روزمره باشد. شما ممکن است که سبک مدرن یا کلاسیک را برای طراحی داخلی اتاق خواب به کار بگیرید؛ اما فارغ از این لازم است که این سبک از طراحی با تمام فضای خانه هماهنگی داشته و در ضمن مورد سلیقه و سازگار با روحیه افراد ساکن آن باشد.

طراحی و دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی در دیگر بخش ها

 

به جز چیزی که در خصوص سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب ها گفتیم، لازم است که این طراحی و دکوراسیون داخلی به دیگر بخش ها چون سرویس بهداشتی و حمام، حال، بخش ورودی، بالکن و … نیر برسد. در حقیقت قرار نیست که هیچ بخشی از منزل را در دکوراسیون داخلی از قلم انداخته یا نادیده بگیریم. تیم تخصص لوکس سازه، بهترین ایده های طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی ساختمان ها و منازل مسکونی را ارائه داده و با داشتن طرح های خلاقانه از فضاهای ساده، محوطه های زنده و جذاب برای زندگی خلق می کند.

سخن پایانی

در بالا دیدیم که چطور بخش های مختلف یک ساختمان مسکونی، تاثیرگذاری قابل توجهی در دکوراسیون داخلی کامل آن دارند. شما چطور برای چنین چیزی برنامه ریزی کرده و چه ایده هایی دارید که بتوان از طریق آن ها، بهترین سطح از طراحی داخلی منزل مسکونی را پیاده سازی کرد؟ نظرات و ایده های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.