راهکارهای طراحی و اجرای دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک

راهکارهای طراحی و اجرای دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک

برای آن که بتوانید بهترین دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک را در فضای خانه خود پیاده سازی کنید، لازم است که پیش از هر چیزی برداشت درستی از چیزی که منزل شما نیاز دارد، داشته باشید. پس از رسیدن به این برداشت اولیه، می توانید بهترین برنامه ریزی برای دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک را داشته باشید.

در سبک آپارتمان سازی امروزی، بیشتر منازل در متراژ کوچک تر نسبت به چیزی که در گذشته داشتیم، ساخته شده و کمتر حیاط های شخصی را می بینیم. از این روی برای غلبه کردن بر این کوچکی و تنگی فضا، باید از راهکارهای موثر و نوعی از چیدمان استفاده شود که در نهایت دیزاین کلی فضا، با ساختار جدید و شیک و در عین حال ایرانی جور دربیاید.

برای آن که بتوانید دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک را در آپارتمان های نسبتا کوچک پیاده سازی کنید، به بخشی از المان ها نیاز خواهید داشت که در زیر به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

دکوراسیون داخلی منزل - جدید ترین و شیک ترین طرح ها
دکوراسیون داخلی منزل – جدید ترین و شیک ترین طرح ها

استفاده از رنگ های روشن به جای رنگ های تیره

برای آن که بتوانید فضای کوچک را تا حد امکان بزرگ و دلباز نشان دهید، باید از رنگ های روشن استفاده کرده و تا آن جایی که ممکن است از رنگ های تیره کمتر استفاده کنید.

به کار بردن وسایل و اثاثیه جمع و جور

تا جایی که ممکن است از مبلمان و میز و صندلی ناهارخوری جمع و جور استفاده کنید. این باعث خواهد شد تا فضای شما دلبازتر دیده شده و برای رفت و آمد در محیط آن نیز راحتی بیشتری را احساس کنید. در حقیقت اگر می خواهید فضای سالن پذیرایی و هال منزل شما، شیک به نظر برسد، لازم است که به جای نزدیک هم قرار دادن اشیاء و اسباب وسایل در محوطه منزل خود، فاصله منطقی بین آن ها ایجاد کنید. برای این که چنین فاصله ای وجود داشته باشد، حتما لازم است که وسایل به اندازه کافی جمع و جور باشند تا بتواند فاصله لازم را بین آن ها در نظر گرفت.

دکوراسیون داخلی منزل ساده و شیک
دکوراسیون داخلی منزل ساده و شیک

استفاده حداکثری از نور طبیعی به جای نور مصنوعی

نور طبیعی را از دست ندهید. برای آن که بتوانید طراحی داخلی منزل جدید و شیک را پیاده سازی کنید، لازم است که تا حد امکان از نور طبیعی در محیط منزل خود بهره ببرید. نور طبیعی کمک خواهد کرد تا فضا دلبازتر به چشم بیاید. البته در بعضی مواقع ناچار به استفاده از نور مصنوعی برای دلباز به نظر آوردن فضا هستیم، اما چیزی که می خواهیم این است که تا اندازه ممکن از نور طبیعی استفاده شده و تنها در موقعیت هایی که چاره ای دیگر وجود ندارد به جای آن به سراغ نور مصنوعی برویم.

راهکارهای طراحی و اجرای دکوراسیون منزل ایرانی
راهکارهای طراحی و اجرای دکوراسیون منزل ایرانی
راهکارهای طراحی و اجرای دکوراسیون منزل
راهکارهای طراحی و اجرای دکوراسیون منزل

محدودیت در استفاده از اکسسوری

از اکسسوری های زیاد استفاده نکنید. سابق بر این و در سبک دکوراسیون داخلی قدیمی تر، استفاده از انواع و اقسام اکسسوری ها جایگاه داشت؛ اما امروز و در سبک دکوراسیون جدید، نیازمند استفاده بسیار محدود از اکسسوری ها هستیم. به واقع در سبک دکوراسیون جدید و امروزی باید سعی کنید تا فضای منزل را با انواع و اقسام اکسسوری ها شلوغ نکنید. چیزی که می خواهیم سادگی است که باعث خواهد شد تا فضای منزل جدید و کاملا با استایل به چشم بیاید.

کمک گرفتن از گل و گیاهان طبیعی و زنده

از گیاهان زنده و تازه کمک بگیرید. استفاده از گیاهان تا هر جایی که جای داشته باشد، باعث خواهد شد تا دکوراسیون داخلی فضای منزل شما، رنگ و لعاب عالی به خود گرفته و روح طبیعت در آن دمیده شود. شما ممکن است بخواهید که در بخشی از فضای منزل به صورت کاملا متمرکز از گیاهان مختلف استفاده کنید یا این که در سبک دکوراسیونی که تعریف کرده اید، پخش کردن این گل و گیاهان معنی پیدا کند.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

سخن پایانی

در بالا نگاهی به راهکارهای ساده طراحی و اجرای دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک انداختیم. همین طور که مشاهده کردید رسیدن به یک سبک طراحی داخلی شیک و امروزی، کار چندان سختی نیست و تنها کافی خواهد بود که برخی از استانداردها را در فضای منزل خود رعایت کنید. شما چه نظر و ایده ای در این باره دارید؟ پیشنهاد می کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود نیز به اشتراک گذاشته و نظر آن ها را جویا شوید.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.