دکوراسیون داخلی منزل کوچک

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

اگر چه دکوراسیون منزل کوچک می تواند با چالش هایی همراه باشد، اما جذابیت های خاص خودش را نیز دارد. تصور عموم بر این است که دیزاین خانه کوچک، سراسر محدودیت است و تنها فعل صرف شدنی در این کار، نمیشه است! اما واقعیت امر، درست برخلاف این تفکر است. به شرط اینکه شما تبحر کافی برای طراحی خانه های کوچک را داشته باشید و چالش ها و محدودیت های موجود در این مسیر را بشناسید. محدودیت ها می توانند به فرصت تبدیل شوند؛ به شرط اینکه تجربه و مهارت کافی در دکوراسیون منزل کوچک داشته باشید. اگر در حال بازسازی ساختمان خود هستید ولی هیچ طرح یا ایده ای برای پیاده سازی در آن ندارید، توصیه می کنیم خواندن این مطلب را به هبچ وجه از دست ندهید. چون ما مهم ترین نکات کاربردی را درباره دکوراسیون خانه های کوچک، به شما آموزش می دهیم. در ادامه این نوشتار، همراه ما باشید.

نحوه دکوراسیون داخلی منزل کوچک

اولین نکته در مورد دکوراسیون منزل کوچک، این است که سبک مورد علاقه مان را انتخاب کنیم. شما به چه سبکی علاقمندید؟ مدرن و امروزی یا کلاسیک؟ عاشق جزییات در طراحی هستید و یا اینکه سادگی را ترجیح می دهید؟

دکوراسیون داخلی منزل کوچک مدرن

یکی از پرطرفدارترین سبک ها در دکوراسیون داخلی منزل کوچک، طراحی مدرن است. در طراحی به سبک مدرن، سادگی عنصری است که در تمامی اجزا و لوازم موجود در فضا دیده می شود. از آنجایی که لوازم و وسایل حجیم هیچ سنخیتی با فضاهای کوچک ندارند، بهتر است از سبک مدرن با لوازمی با حجم مناسب، برای دکوراسیون داخلی منازل کوجک استفاده نماییم.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک کلاسیک

ویژگی بارز در طراحی به سبک کلاسیک، تقارن است. توجه به جزییات و انتخاب وسایل لوکس و گران قیمت نیز از دیگر مشخصات اصلی این سبک می باشد. مبل های سلطنتی، پرده های والان دار، لوسترهای بزرگ و گچ کاری های تزیینی، نمی تواند آرامش را در فضای منازل کوچک برقرار کند. بنابراین توصیه ما این است که از این سبک برای تغییر دکوراسیون خانه کوچک خود استفاده نکنید.

بهترین گزینه برای دکوراسیون خانه های کوچک 40 متری، سبک های مدرن، مینیمال و نئوکلاسیک می باشند. رنگ غالب در هر سه این سبک ها، سفید است که به بزرگتر نشان دادن فضا، کمک بسیاری می کند.

چیدمان منزل کوچک

اگر در پی جستجوی راهکارها و مدل چیدمان منزل کوچک هستید، می توانید از تصاویر و ایده هایی که در پلتفرم های آنلاین نظیر پینترست وجود دارد، استفاده نمایید. جالب است بدانید که رسالت ما در دکوراسیون منزل کوچک، بزرگتر نشان دادن فضاهایی است که متراژ زیادی ندارند. اما به کمک تکنیک های خاص دکوراسیون و طراحی داخلی منزل، می توانید ذهن مخاطب را به گونه ای تحت تاثیر قرار دهید که فضای شما را بزرگتر از اندازه واقعی خود ببیند. به همین منظور، نکاتی را که در ادامه این مطلب ذکر می کنیم را هنگام دکوراسیون منزل کوچک، مدنظر قرار دهید.

نکات مهم در دکوراسیون داخلی منزل کوچک

همانطورکه در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم، ایجاد توهم مقیاس در ذهن بیننده، یکی از راهکارهای عالی برای نمایش بزرگتر فضاهای کوچک است. اما راجع به اینکه چگونه این کار را انجام دهیم، صحبتی نکردیم. در این بخش از مطلب، راجع به نکاتی مهم در دکوراسیون منزل کوچک صحبت می کنیم.

انتخاب ترکیب رنگی مناسب

رنگ های روشن به دلیل اینکه نور بیشتری را منعکس می کنند، انتخاب بهتری برای دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک هستند. بنابراین با انتخاب یک ترکیب رنگی مناسب، فضاهای خالی خانه تان را تقویت کنید و آن را دلبازتر نشان دهید. بهترین رنگ برای دیزاین خانه های کوچک، سفید است. رنگ های کرم، شیری و مونوکروم نیز می توانند بر جذابیت و زیبایی فضای شما بیفزایند. اگر اصرار به استفاده از رنگ های تیره همچون طوسی و قهوه ای شکلاتی در دکوراسیون منزل کوچک خود دارید، حتما از رنگ های مکمل روشن در کنار آن ها استفاده نمایید.

انتخاب و نحوه چیدمان مبل در خانه های کوچک

انتخاب مبلمان های حجیم با پارچه های طرحدار، به هیچ وجه برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک توصیه نمی شود. این نوع مبلمان سبب ایجاد شلوغی در چشم مخاطب و در نتیجه کوچکتر نشان دادن فضا می شود. مبلمان های راحتی، انتخاب بهتری برای دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی ایرانی هستند، به شرط اینکه دسته هایشان حجیم نباشد و پایه های ظریفی داشته باشند. بهترین مدل چیدمان مبل در فضاهای کوچک، به صورت ال است. سعی کنید مبل ها فاصله زیادی از دیوار نداشته باشند تا فضای کمتری را اشغال نمایند. همچنین در استفاده از کوسن ها، جانب اعتدال را رعایت نمایید.

نصب تلویزیون بر روی دیوار

ممکن است مدل های مختلفی را برای خرید میز تلویزیون در نظر داشته باشید، اما به دلیل فضای کوچکتان، ناگزیر به انصراف از تصمیمتان شوید. علی الخصوص اگر فضای نشیمن شما مستطیلی شکل است و انتخاب های شما را برای دکوراسیون منزل کوچک، محدود نماید. نصب تلویزیون بر روی دیوار، سبب می شود تا مقداری از فضای شما ذخیره شود و حرکت در نشیمن خانه و تمیزکاری آن، به سهولت انجام گردد.

انتخاب فرش و پرده

یکی از نکات مهم در دکوراسیون داخلی خانه کوچک، اگر پرده شما گلدار است، بهتر است زمینه فرش را کمی ساده تر انتخاب کنید و بالعکس. یعنی اگر فرش شما زمینه ای شلوغ دارد، پارچه پرده را ساده انتخاب کنید تا فضا شلوغ و بی نظم به نظر نرسد. سعی کنید رنگ پارچه پرده و مبل، با زمینه فرش شما مکمل باشد. استفاده از رنگ های مکمل در کنار هم، به حفظ نظم ذهنی بیننده کمک می کند و فضا را دلبازتر از اندازه واقعی نشان می دهد.

انتخاب اکسسوری منزل

همه ما علاقمندیم تا فضای خانه خود را با اکسسوری هایی همچون آباژور، گلدان های ایستاده و مجسمه ها تزیین کنیم. اما دقت کنید که زیاده روی در استفاده از اکسسوری منزل نه تنها جالب نیست، بلکه سبب ایجاد ناسازگاری میان اجزای مختلف خانه می شود. پس در دکوراسیون هال کوچک، از اکسسوری های کوچک و جمع و جور با رنگ های ترجیحا تیره، کمک بگیرید. تا با وجود اندازه کوچکشان، به اندازه کافی جلب توجه نمایند.

نکته مهم: برای دکوراسیون منزل نقلی، از خرید ساعت های بزرگ و ایستاده خودداری کنید. این ساعت ها فضای زیادی را از شما اشغال می کنند و به هیچ وجه مناسب چیدمان خانه های کوچک اپارتمانی نیست. از ساعت های دیواری با اندازه مناسب برای آپارتمان خود استفاده نمایید.

طراحی داخلی آپارتمان های کوچک

طراحی داخلی آپارتمان های کوچک و تلاش برای بهینه سازی فضاها، یکی از دغدغه های مهم معماران و طراحان امروزی است. ازدیاد جمعیت در شهرهای بزرگ، سبب افزایش ساخت خانه های آپارتمانی کوچک شده است. دیزاین منزل کوچک نیاز به دانش و تخصص طراحی با تجبه دارد که قبلا، بارها این کار را برای فضاهای کوچک با متراژهای مختلف انجام داده باشد. برای مثال، دکوراسیون داخلی خانه 80 متری، یکی از پروژه های پرتکرار ما در مجموعه لوکس سازه می باشد.

دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی

دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی، به مراتب مشکل تر از طراحی یک آشپزخانه بزرگ است. زیرا شما فضای کوچکی برای انجام این کار دارید. مدل خطی و مدل U شکل، جزو پرکاربردترین سبک های طراحی داخلی آشپزخانه های کوچک می باشند. در طراحی خطی آشپزخانه، کابینت ها در یک سمت و لوازم آشپزخانه نظیر اجاق گاز، یخچال و سینک در سمت دیگر قرار دارند. در طراحی U شکل، سه طرف از دیوارهای آشپزخانه، با کابینت پوشانده شده اند. سینک، اجاق گاز و یخچال، در بین فضاهای خالی میان کابینتی قرار می گیرند. اگر آشپزخانه شما مربع شکل است، می توانید طراحی کابینت ها را به صورت جزیره یا اوپن نیز کار کنید. برای چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی، می توانید از طرح های موجود در سایت، ایده بگیرید.

طراحی داخلی اتاق خواب کوچک

طراحی اتاق خواب، یکی از بخش های تزیین خانه کوچک است. اگر برای قرار دادن تختخواب و میز کنسول فضای کافی ندارید، بهتر است از لوازم کمجا استفاده کنید. این نوع از لوازم کمجا، در سال های اخیر بسیار پر طرفدار بوده و در طراحی داخلی اتاق خواب کوچک، استفاده می شوند. روش استفاده از تخت کمجا به این صورت است که هنگام خواب باز شده و زمانی که به آن نیازی ندارید، تا می شود و در کنار دیوار فیکس می گردد. همچنین این امکان را دارد، که در کنار دیوار، غرفه های دکوراتیو را برای قرار دادن وسایل شخصی مانند لباس ها، کیف و کفش تعبیه نمایید.

دیزاین خانه های کوچک با لوکس سازه

دیزاین و دکوراسیون منزل کوچک، نیاز به تجربه، دانش معماری و گرایشات طراحی داخلی دارد. از اینرو، کار بسیار سختی است که بخواهیم دکوراسیون خانه کوچک مان را خودمان انجام دهیم. بنابراین بهتر است از تجربه و دانش یک تیم حرفه ای در زمینه پروژه های طراحی داخلی کمک بگیریم. لوکس سازه به واسطه تجربه فراوان، کادری مجرب و رزومه قوی در زمینه توسعه و طراحی فضاهای داخلی، قادر است تا دیزاین منزل کوچک شما را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. کافیست تا به ما اعتماد کنید.

سخن آخر

در صورت نیاز به دریافت مشاوره، از طریق آیکون چت واتساپ در پایین صفحه یا شماره تلفن های درج شده در سایت، با ما تماس بگیرید. پس از بررسی و آنالیز فضا و متراژ در دسترس شما، بودجه و زمان لازم برای انجام دکوراسیون منزل کوچک را به شما اعلام می کنیم تا تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایید.

فهرست مطالب

لینک مفید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.